w

3 sprawdzone sposoby na tanie OC!

Wszyscy chyba zgodzimy się, że ceny ubezpieczenia OC są w większości przypadków zdecydowanie za wysokie. Ich wysokość może dotknąć szczególnie nowych, niedoświadczonych kierowców – ubezpieczyciele nie są bowiem jeszcze pewni ich stylu jazdy, dlatego polisy OC są z reguły znacznie droższe. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, by te ceny obniżyć.

Skorzystanie z kalkulatora ceny ubezpieczenia

Prawdopodobnie najprostszym sposobem na potencjalne obniżenie ceny ubezpieczenia OC jest skorzystanie z internetowego kalkulatora. Kalkulator OC zaproponuje nam bowiem oferty wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych, dopasowanych do naszego profilu kierowcy. Każda z ofert będzie już wstępnie wyceniona, co pozwoli nam poznać prognozowane koszty podpisania umowy z daną agencją. Niezaprzeczalnym atutem kalkulatora OC jest szybkość jego działania – po wypełnieniu niezbędnego formularza, oferty wielu różnych towarzystw spłyną do nas w kilkadziesiąt sekund.

Kalkulator polisy OC pozwala nam dobrać odpowiednią dla nas ofertę ubezpieczenia nie wychodząc z domu. Nie musimy odwiedzać lokalnych przedstawicielstw agencji, biur ubezpieczeniowych, a często również wykonywać połączeń telefonicznych. Umowę można bowiem podpisać w pełni online. Oznacza to dla nas oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu.

Skorzystanie z pakietów ubezpieczeniowych

Pakiety ubezpieczeniowe są rozwiązaniem niezwykle korzystnym dla kierowców, którzy wiedzą, że w najbliższej przyszłości będą potrzebowali również innego rodzaju ubezpieczenia – AC, Assistance, NNW czy jakiegokolwiek innego. Zamiast dokupywać taką polisę osobno, mogą oni bowiem skorzystać z oferty pakietu – ubezpieczenia OC oraz konkretnej polisy, Oznacza to zaoszczędzenie na kosztach nie tylko dodatkowego ubezpieczenia, ale również ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Firmy ubezpieczeniowe bardzo często gwarantują bowiem dodatkowe zniżki dla osób, które nabyły pakiet ubezpieczeniowy.

Wielu kierowców prędzej czy później zdecyduje się na zakup dodatkowej polisy ubezpieczeniowej. Najpopularniejsze, oczywiście, są ubezpieczenia AC czy NNW – je również można zakupić w jednym pakiecie z polisą OC. Aby naszym oczom ukazały się oferty takich pakietów, wystarczy jedynie zaznaczyć odpowiednią opcję w kalkulatorze kosztów OC.

Jednorazowa wpłata całej kwoty ubezpieczenia

Jeżeli tylko nas na to stać – podpisując umowę ubezpieczeniową, czy to online, czy w lokalnym biurze ubezpieczeniowym, zapłaćmy pełną cenę polisy. Okazuje się bowiem, że ubezpieczenia ratalne to tylko pozorna oszczędność. Dlaczego? Ponieważ godząc się na rozłożenie nam zobowiązania na raty, firmy ubezpieczeniowe zastrzegają sobie prawo do podwyższenia jego kosztów. Korzystając z kalkulatora ceny polisy OC jest to bardzo dobrze widoczne – przeglądając dostępne nam oferty ubezpieczeń zwróćmy uwagę na różnicę między ceną OC płatnego jednorazowo, a sumą wysokości wszystkich rat. Okazuje się, że rozłożenie ubezpieczenia OC na raty może kosztować nas nawet kilkaset złotych!

Raty, rzecz jasna, nie są złe same w sobie – jeśli i tak mamy problemy ze “spięciem” domowego budżetu, jest to zdecydowanie opcja, na którą powinniśmy się zdecydować. Jeśli jednak zapłacenie za ubezpieczenie z góry nie stanowi dla nas problemu finansowego – nie ma powodu, dla którego mielibyśmy tego nie zrobić.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami od ubezpieczeń komunikacyjnych z portalu Compero.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wykres 6. Udział klas mediów w rynku reklamowym, q1 2021 vs q1 2020

Wydatki na reklamę w internecie większe od wydatków na reklamę TV

Effie awards

Maciej Herman na czele Jury Effie Awards 2021