Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Firma MFIT Group ma już 3 mln obrotu dzięki sprzedaży Bitcoinów głównie do Korei Południowej

W Korei traduje około 30% społeczeństwa, licząc na szybkie zyski. Wrocławska firma MFIT Group stworzyła aplikację Buycoinnow.com, do kupowania Bitcoina za pomocą kart kredytowych. Po intensywnej kampanii marketingowej skierowanej właśnie na rynek koreański aplikacja osiągnęła w ciągu pół roku obrót na poziomie 3 milionów dolarów. Zarząd firmy już teraz planuje kolejne inwestycje.

Popularność Bitcoina na świecie jest zdecydowanie najwyższa w krajach rozwiniętych. Korea Południowa to trzeci największy rynek kryptowalut na świecie – po USA i Japonii.

Już na przełomie grudnia 2017 i stycznia 2018 mieliśmy do czynienia z kupowaniem przez Koreańczyków kryptowalut na giełdach światowych i sprzedaży ich na giełdach koreańskich. Tworzyło to swego rodzaju samonakręcającą się maszynę. Był to jeden z kluczowych czynników, który spowodował, że aplikacja Buycoinnow.com w ciągu 6 miesięcy uzyskała aż 7 mln złotych przychodów.

Koreańskie giełdy mają bardzo wysokie ceny kryptowalut, ze względu na wysoki popyt. Powoduje to duże różnice w cenach pomiędzy pozostałymi światowymi parkietami a koreańskim. Pod koniec stycznia koreański rząd zakazał inwestowania na innych giełdach niż rodowite, mimo protestów społeczeństwa. Zapotrzebowanie na kryptowaluty z tego powodu jednak nie zmaleje, zmniejsza się jedynie liczba miejsc, w których Koreańczycy mogą je nabyć – tłumaczy Kajetan Maćkowiak, współzałożyciel MFIT Group.

Aplikacja Buycoinnow.com nie jest giełdą, więc nie będzie to wpływać w negatywny sposób na liczbę transakcji. Co więcej, spodziewamy się, że ruch z Korei znów będzie rósł – tłumaczy Maćkowiak. MFIT Group zapowiada, że w ciągu najbliższych miesięcy będzie się koncentrować na dostosowaniu produktów do klientów z Azji, którzy stanowią większość ich odbiorców.

Dodaj komentarz