Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Galante miasto Łódź w nietypowej mapie dla dzieci

W oficjalnych, “dorosłych” przewodnikach dominują zabytki, muzea i miejsca z historią, jednak nieMAPA, czyli dziecięcy przewodnik po Łodzi, skupia się na atrakcjach, które zaciekawią najmłodszych zwiedzających miasto.

NieMAPA Łodzi to, zgodnie z opisem jej twórców ze Studia Ładne Halo, “ilustrowany przewodnik, który zaprasza do odkrywania tajemnic miasta. Łódź to galante miejsce dla dzieci: szyfry i podziemne kanały, urokliwe parki i pełne charakteru dzielnice specjalnie dobrane, narysowane i opisane tak, by zachęcić najmłodszych do zabawy i poznawania miasta”.

Projekt świetnie oddaje specjalizację studia, czyli tworzenie ilustracji książkowych. Mapa jest pięknie i minimalistycznie zaprojektowana, a zastosowana kolorystyka nawiązuje do kolorów identyfikujących Łódź – błękitu, żółci i czerwieni. We wnętrzu mapy znajdziemy nie tylko opisy nietypowych atrakcji, ale też “Ilustrowany Słownik Łodzianizmów”, który odkrywa znaczenia takich słów jak galante, chynchy czy trambambula. Po udanym zwiedzaniu można wysłać łódzką pocztówkę dołączoną do mapy.

niemapa-lodz-1

niemapa-lodz-2

niemapa-lodz-3

niemapa-lodz-6

niemapa-lodz-4

Źródło: Behance