w

Gadżety z pomysłem dla kreatywnego biura

gadżety z pomysłem dla kreatywnego biura 1

Kreatywne biuro to nie tylko pracownicy tryskający pomysłami, ale też środowisko i wyposażenie, które sprzyja ich generowaniu. Praktyczne, ciekawe i z przymrużeniem oka – takie dodatki ułatwią wspólną pracę i staną się źródłem kolejnych inspiracji. Na nasz skromny wybór złożyły się drobiazgi łączące estetykę, funkcjonalność i humor, dzięki którym praca pójdzie gładko, a otoczenie stanie się nieco przyjemniejsze.

Wielofunkcyjne pióro

Infinity to narzędzie pisarskie nowej generacji, łączące długopis, zakreślacz i cienkopis w jednej, zgrabnej, modułowej formie. Każda z części ma inną końcówkę, więc zamiast sięgać po trzy różne narzędzia do pisania, wystarczy jedno. Moduły są połączone za pomocą magnesów, dzięki czemu trzymają się pewnie, a aluminiowa powłoka sprawia, że całość prezentuje się elegancko.

infinity-pen

Źródło: The Infinity Pen

Biurkowy wiatrak z zegarem ledowym

Idealny na upały, a przy okazji nie pozwoli przegapić deadline’u. Wiatrak wyświetla godzinę w formie ledowych cyfr sprawiających wrażenie unoszących się w powietrzu. Wiatrak jest składany i zasilany przez kabel USB.

wiatrak-z-zegarem-ledowym

Źródło: The Gadget Flow

Brease – Chmura na dane

Przenośny dysk jest chmurą dosłownie i w przenośni, ponieważ ma kształt obłoku. Brease to gadżet dający dostęp do danych z wielu dysków, bez konieczności zabierania ich ze sobą. Po podłączeniu do sieci gadżet staje się kolektorem informacji z różnych nośników, które można podłączyć do jego czterech portów. Dostęp do plików z nich wszystkich daje specjalna aplikacja powiązana z gadżetem. Dzięki temu urządzeniu wszyscy pracownicy będą mogli korzystać z plików niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

brease-chmura-przenosna

Źródło: Gadget Flow

Trawiasta ładowarka

W biurze telefony, aparaty i inne gadżety są „na chodzie” niemal przez cały czas, co oznacza ciągłą okupację przynajmniej części gniazdek. Problem ładowania wielu urządzeń jednocześnie rozwiązuje trawiasta ładowarka, która przy okazji wnosi do biura odrobinę natury. W pojemniku przypominającym doniczkę można umieścić dowolną ilość kabli, dzięki którym kilka urządzeń na raz może się ładować na zielonej trawce.

trawiasta-ladowarka-do-sprzetow

Źródło: Geekalerts

Jednoosobowa lodówka

W kawie, napoju gazowanym lub energetyku – każdy z nas potrzebuje kofeiny, żeby ruszyć z pracę z kopyta. Ci, którzy wolą zimny napój zamiast ciepłego naparu, na pewno docenią przenośną lodówkę USB mieszcząca dokładnie jedną puszkę coli czy energetyka. Dzięki temu schłodzony napój zawsze jest pod ręką bez musu wędrówek do pracowniczej kuchni.

lodowka-usb-na-napoj

Źródło: Amazon

Fonty na tablicy Mendelejewa

Kreatywna dekoracja biurowej ściany to dobrze znana ze szkolnych lekcji chemii tablica Mendelejewa, na której zamiast pierwiastków znalazły się…fonty.

tablica-pierwiastki-fonty

Źródło: Scribble on everything

Idea Paint/ Pomysłowa farba

Podczas biurowej burzy mózgów konieczna jest przestrzeń, na której można zapisać pomysły. Standardową tablicę lub flipchart zastąpi ściana pomalowana farbą, na której można kreślić flamastrem lub kredą, a po skończonej pracy zmyć i pozostawić przestrzeń na nowe koncepcje.

idea-paint-farba-scienna

Źródło: Idea Paint

Plakaty motywacyjne

Kolejne gadżety z kategorii dekoracyjnej to plakaty z hasłami motywującymi do pracy, kreatywności i stawiania klienta na pierwszym miejscu.

plakat1

plakat2

plakat3

plakat4

plakat5

Źródło: Startupvitamins

Poduszka na drzemkę

Po koniec ciężkiego dnia w biurze większość z nas marzy tylko o położeniu głowy na poduszce i pozostaniu w tej pozycji do rana. Gadżet stworzony przez Studio KG pozwala to zrobić tu i teraz, bez odchodzenia do biurka. Do nietypowej poduszki w kształcie balonu można włożyć całą głowę oraz dłonie, tworząc prywatną, miękką i wygłuszoną „oazę” na drzemki w przerwie między spotkaniami.

drzemka w pracy

Źródło: Studio KG

Co myślisz?

galante miasto łódź w nietypowej mapie dla dzieci 7

Galante miasto Łódź w nietypowej mapie dla dzieci

wyraź to kolorem 8

Wyraź to kolorem