w

Gandalf czyta w Kubotach – akcja społeczna promocji czytelnictwa w Polsce

klapki kubota

Marki Kubota i Gandalf.com.pl łączą siły w celu promocji czytelnictwa w Polsce. „Gandalf czyta w Kubotach” to akcja społeczna, która ma rozwijać polską kulturę literacką. Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy, tym bardziej więc warto pokazać, że czytanie to pożyteczny sposób spędzania wolnego czasu. Wspólna akcja promocji czytelnictwa wystartowała pierwszego dnia lata 2020 r.

Gandalf.com.pl jest księgarnią internetową, od 16 lat zaangażowaną w rynek literacki w Polsce. Uważne śledzenie nowości wydawniczych w poszukiwaniu najlepszej literatury to codzienna praca, ale przed wszystkim pasja. Kultura popularna to bardzo ważna część życia społecznego i zespół Gandalfa jest świadomy swojej odpowiedzialności. Misja jest prosta – przekonać Polaków do tego, że każda okazja jest dobra, by czytać i poszerzać swoje horyzonty.

 

klapki kubota

klapki kubota

Ważne, by czytanie książek nie było kojarzone tylko z elitarnym, sztywnym luksusem dla nielicznych. Anegdotyczny kontekst i skojarzenie dobrej literatury z wakacjami i wypoczynkiem to droga do popularyzacji czytelnictwa. W końcu czytanie to przede wszystkim pożyteczna rozrywka. A czytanie w klapkach Kubota udowadnia, że to również komfort codzienności i życia ze sobą w zgodzie. Trudno wyobrazić sobie  lepsze okoliczności do oddania się lekturze niż urlop lub weekendowy wypoczynek.

Z pomocą czytelnikom przychodzi Kubota, zapewniając wszystkie akcesoria potrzebne do skutecznego relaksu. Najważniejsze, by podczas odpoczynku czuć się dobrze z samym sobą. Kubota daje wyraźny sygnał do tego, że do czytania nie potrzeba wieczorowej kreacji i szczególnych przygotowań. Czytać można wszędzie: w domu, w podróży, na plaży i w parku!

Do współpracy została zaangażowana Karolina Gliszczyńska, fotografka, absolwentka łódzkiej filmówki. Gliszczyńska odpowiada za artystyczną jakość projektu. Efektem jest konceptualna sesja zdjęciowa, która połączy konteksty wypoczynku i kultury literackiej. W końcu wierny czytelnik  z książką zawsze czuje się swobodnie. Pamiętajcie – jak czytać, to w klapach! Gandalf czyta  w Kubotach. A Wy?

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

e.wedel plakat

E.Wedel z kampanią społeczną „#Każdy plakat pomaga”

Pandemia wymusiła zmiany w zawodzie dziennikarza