Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Jak zaoszczędzić czas i pieniądze dzięki kartonom z regulowaną wysokością?

Czym charakteryzują się kartony z regulowaną wysokością i jakie mają zastosowanie? Dlaczego warto jest stosować do pakowania przesyłek?

Bardzo często, kupując w sklepie online nawet małą rzecz, przy odbiorze przesyłki jesteśmy zaskakiwani dużą paczką, wyłożoną folią bąbelkową, pianką, papierami czy nadmuchiwaną folią. Sprzedawcy pakują towary w ten sposób, by nie uległy uszkodzeniu w transporcie. Jest to jednak marnotrawstwo materiałów i nie ma nic wspólnego z dbaniem o środowisko, trendem, z którym utożsamia się dziś wiele firm. Warto zastanowić się nad tym i zamiast tradycyjnych, stosować kartony z regulowaną wysokością. Są uniwersalne i można w nie pakować wiele różnych produktów o różnych wielkościach. Naprawdę nie ma potrzeby używania dużych pudełek do pakowania małych przedmiotów.

Charakterystyka i zastosowanie kartonów z regulowaną wysokością

Są to kartony wykonane ze sztywnej, trójwarstwowej tektury Standard, dzięki czemu są bardzo trwałe. Są wyposażone w podziałkę w formie ponacinanych rowków co 25 mm, a więc bardzo łatwo można zmieniać ich wysokość i dostosować do wysokości pakowanych towarów. W pokrywie znajduje się otwór, dzięki któremu otwieranie pudełek jest szybkie i łatwe. Kartony z regulowaną wysokością występują w 10 różnych wariantach, zatem każdy przedsiębiorca może wybrać odpowiednie dla swojego sklepu.

Pudełka tego rodzaju wykorzystuje się z powodzeniem do pakowania: dokumentów, wszelkich artykułów wydawniczych, sprzętu elektronicznego czy tekstyliów. Zastosowanie ich jest dość szerokie – występują w wielu formatach, tj. A3, A4 i A5.

Zalety stosowania kartonów z regulowaną wysokością

Pudełka te są bardzo praktyczne, gdyż są dopasowane do 12 różnych wysokości. Podziałka co 1 cm ułatwia zagięcie boków kartonu. Ich montaż jest bardzo łatwy i szybki – wystarczy nacisnąć na boki, co powoduje rozłożenie spodu i naciąć nożykiem odpowiednią wysokość kartonu z regulowaną wysokością.

Ponadto stosowanie tego typu kartonów daje oszczędności w aż czterech obszarach, tj. oszczędność pieniędzy, czasu, miejsca i brak komplikacji w zarządzaniu magazynem.

Stosowanie kartonów z regulowaną wysokością to mniejsze koszty wypełnienia, wkładanego do tradycyjnych pudełek oraz taśmy samoprzylepnej. Poza tym, kupowanie tego rodzaju opakowań w większych ilościach daje możliwość uzyskania atrakcyjnych rabatów.

Dzięki takim kartonom oszczędza się także czas – przygotowywanie zamówień do wysyłki trwa krócej. Do pakowania różnych towarów można używać tych samych pudeł – nie trzeba szukać kartonów dostosowanych do gabarytu przesyłki. Całą ofertę firmy Rajapack możesz zobaczyć tutaj https://www.rajapack.pl.

Kartony z regulowaną wysokością to również oszczędność powierzchni magazynowej, gdyż ich zakup eliminuje konieczność zakupu wypełniaczy, a one same są dostarczane w płaskich paczkach.

Wreszcie, zastosowanie tego typu opakowań znacząco ułatwia zarządzanie magazynem, ponieważ pozwala zużyć znacznie mniej formatów kartonów.

Artykuł sponsorowany

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Leave a Reply