Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Niekomercyjny projekt studia Televisor

Niekomercyjny projekt studia postprodukcyjnego Televisor promuje nowy album hiphopowego zespołu Jetlagz. Teledysk do utworu „Roppongi Boys” to pokaz kreatywności i umiejętności współpracującego ze studiem motion designera Bartka Kalinowskiego.

Na co dzień ponad 30-osobowy zespół Televisora koncentruje się na postprodukcji reklam. Firma ma na swoim koncie projekty dla takich marek, jak: Żywiec, Mercedes czy Huawei przygotowywane na rynek polski i zagraniczny. „Realizacja teledysków nie jest więc czymś, co robimy na co dzień” przyznaje Paweł Krzemiński, project lead i współwłaściciel studia. „Kiedy jednak poznaliśmy szczegóły pomysłu Bartka, bez wahania zadeklarowaliśmy pełne wsparcie techniczne i technologiczne.”

Jetlagz “Roppongi Boys” from TELEVISOR Post Production House on Vimeo.

Teledysk powstał w środowisku 3D bazując na technologii motion capture, która pozwoliła na precyzyjną rejestrację tańca dwójki raperów z Jetlagz. Do zarejestrowanego ruchu artystów Bartek zaprojektował i niejako „uszył” w programie 3D wirtualne stroje z materiałów takich, jak np. naturalny jedwab czy futro. Następnie zasymulował pracę poszczególnych tkanin. „Na co dzień staram się wypełnić każdą wolną chwilę w pracy nad wymyślaniem nowych rozwiązań wizualnych i technologicznych. Efektem tego są szybkie rendery publikowane na Instagramie” mówi Bartek Kalinowski. „Teledysk dla Jetlagz to rozszerzona wersja jednego z takich testów.”

Obok studia Televisor, duży udział w projekcie miał montażysta Wojtek Włodarski PSM, który świetnie wyczuł rytm utworu i przełożył go na obraz. Ale nie byłoby projektu bez udziału realnych bohaterów klipu – ekipy Jetlagz. “Bardzo sobie cenimy współpracę z Bartkiem Kalinowskim. Teledyski, które dla nas zrealizował, to zdecydowanie nasze najlepsze video-single. Warto podkreślić, że dotychczas były to zawsze obrazy fabularne. Bartek jest jednak świetnym motion designerem, więc gdy nadarzyła się wreszcie okazja, by mógł w pełni wykazać się swoimi umiejętnościami animacji 3D, weszliśmy w temat! ” podkreślają Łajzol i Kosi z Jetlagz. Utwór „Roppongi Boys” promuje ich nowy album „WSK8OFMIND”, który ukaże się na rynku 1 grudnia.

Premiera teledysku stworzonego przez Bartka i wyprodukowanego przez Televisor odbędzie się w internecie w poniedziałek, 27 listopada o godzinie 18.00 na kanałach studia na:

 

Artysta: Jetlagz (Kosi, Łajzol)

Tytuł: Roppongi Boys

Album: WSK8OFMND

Lyrics & Rap: Łajzol, Kosi

Music: Falcon1

Bass Jan Other

Mix: Szwed SWD

Hemp Studio Master: Eprom Sounds Studio

Production Company: OF Label, RHW Label

Video:

Reżyseria / Motion Design: Bartek Kalinowski https://www.instagram.com/abloalbo/

Montaż: Wojtek Włodarski PSM

Produkcja: Televisor https://www.facebook.com/televisor/  

Producentka: Ola Smolnicka

Motion Capture: http://mocap.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *