w

Dorota Wellman w kampanii edukacyjnej Fundacji Nutricia

Dorota wellman

Dorota Wellman wzięła udział w VIII edycji kampanii edukacyjnej Fundacji Nutricia pod hasłem „Pomagasz bliskim, pozwól pomóc sobie”, której celem jest m.in. pokazanie, że opiekunowie osób chorych potrzebują wsparcia zarówno w kontekście zdrowia pacjenta, jak i swojego.

W ramach kampanii powstał spot z udziałem znanej dziennikarki, która opiekowała się chorą mamą, oraz ekspertów na co dzień pracujących z chorymi i ich opiekunami.

Diagnoza była jak grom z jasnego nieba. Jako opiekun potrzebowałam wiedzy i wsparcia. Na różne sposoby szukałam informacji, co robić, żeby jak najlepiej pomóc mojej mamie, która zachorowała na raka. Czułam się bezradna – podobnie czuje się wielu opiekunów. Nie prosiłam jednak nikogo o pomoc. W tamtym czasie skupiłam się głównie na tym, żeby uratować życie najbliższej mi osoby. Ważne były leki i środki przeciwbólowe. Żywienie czy ruch stały się przy tym drugoplanowe, jak się okazało – niesłusznie – mówi Dorota Wellman. – Postanowiłam wesprzeć kampanię prowadzoną przez Fundację Nutricia, ponieważ materiały edukacyjne, które powstają w jej ramach, mogą pomóc opiekunom w spełnianiu swojej roli. Czuję, że gdybym wtedy – będąc opiekunem – miała dostęp do tego rodzaju bazy wiedzy, czułabym się pewniej i mniej czasu zajęłoby mi samodzielne poznanie wielu aspektów opieki, np. roli żywienia medycznego, które może istotnie wspierać pacjenta i opiekuna w procesie leczenia lub rekonwalescencji – dodaje.

 

Call center

Call center – organizacja połączeń firmowych

Chat gpt

Chat GPT napędza rozwój polskich firm