w

EMIGRACJA XD w CANAL+ Posłuchajcie słuchowiska Malcolma XD „Moja Emigracja XD” o jego przygodach na planie filmowym

„Takiej komedii na polskim rynku jeszcze nie było!”, „najlepszy polski serial ostatnich lat” – krytycy z entuzjazmem piszą o najnowszej produkcji CANAL+ Polska.  Widzowie mogą się o tym przekonać już dzisiaj, gdyż w serwisie CANAL+ online dostępne są już pierwsze dwa odcinki, z czego pierwszy za darmo.

Dodatkowo ci, którzy lubią śledzić szalone historie zza kulis, mogą posłuchać audiobooka „Moja Emigracja XD”, w którym Malcolm XD głosem Józefa Pawłowskiego opowiada swoje anegdoty z planu zdjęciowego – często równie absurdalne co fabuła serialu.

Szalone kino drogi, wywrotowa komedia pełna absurdów, z galerią freaków od A do Z? To właśnie EMIGRACJA XD  w pigułce. Serial będący adaptacją bestsellerowej powieści najbardziej nieznanego człowieka w polskim internecie, Malcolma XD, opowiada historię dwóch ziomków, którzy opuszczają rodzinne strony i wyruszają na emigrację do Londynu. Scenariusz z dużym dystansem zderza polską małomiasteczkowość z tak zwanym wielkim światem.
Humor przekracza tu wszelkie granice, a kolejne pokolenie pisze własną historię emigracji – w której, dosłownie i w przenośni, co przystanek to odjazd.
Fani Malcolma XD ucieszą się na wieść, że kultowy autor przygotował dla użytkowników Empik Go słuchowisko „Moja Emigracja XD”. Charakterystycznym dla siebie pastowym językiem i głosem już wcześniej wcielającego się w postać Malcolma, Józefa Pawłowskiego (BELFER), opowiada o tym, jak został zmuszony wrócić do roboty w UK. Krowy utrudniające pracę na planie filmowym, tajemniczy grzybiarze i wyprawa po pubach, która kończy się przesłuchaniem przez ochroniarzy ambasad – jak przystało na tak szalony serial, historia zza jego kulis jest równie zabawna.
Przygody Malcolma XD na planie filmowym dostępne są także w formie ebooka.
Empik_go_malcolm_xd_emigracja_okladka_800x800_k2. Jpg

Premiera EMIGRACJI XD to dla mnie niesamowite emocje. Sprzedaż praw do książki, kombinowanie jak przenieść tak niełatwą w adaptacji powieść na język filmowy, napisanie scenariusza, nakręcenie serialu, montowanie… Cały ten dwuletni proces obfitował w prawie tyle różnych perypetii, co mój przedwstępny wyjazd do roboty do UK.  Można by o tym napisać kolejną książkę, ale wtedy ryzykowalibyśmy, że wpadniemy w jakąś pętlę literacką, bo pisanie jej też mogłoby wiązać się z jakimiś przygodami, również wartymi opisania. Dlatego, żeby uniknąć efektu sprzężenia zwrotnego, zdecydowaliśmy się opowiedzieć wam historię powstania tego serialu w formie audio mówi Malcolm XD, współscenarzysta serialu i autor słuchowiska.

W ekranizacji powieści EMIGRACJA XD w głównych bohaterów, Malcolma i Stomila, wcielili się Tomasz Włosok i Michał Balicki.
Obok nich na ekranie pojawią się również: Paulina Gałązka, Adam Bobik, Piotr Trojan, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Zieliński, Agnieszka Suchora, Michał Czernecki, Debbie Arnold, Mikołaj Chroboczek i Marcin Miodek.
Reżyserem serialu jest Łukasz Kośmicki (KLANGOR), który wraz z Malcolmem XD jest współautorem scenariusza na podstawie książki. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym Dorota Kośmicka (THE OFFICE PL). Producentem ze strony CANAL+ Polska jest Filip Bałdyga.
Pierwsze dwa odcinki EMIGRACJI XD są już dostępne w serwisie CANAL+ online. Pierwszy odcinek dodatkowo można obejrzeć za darmo w serwisie CANAL+ online oraz na YouTube.

1.
Traw beton krzew zieleń

Agencja Chapter1 z kampanią dla grupy Kolektyw Aktywne Miasto – „Traw beton, krzew zieleń”

Metawers

Jaki wpływ na handel może mieć Metawers?