w

Kampania edukacyjna z konopiami w roli głównej

Dobre konopie

Jakie są gatunki konopi? Jakie właściwości ma ta roślina? Dlaczego konopie siewne są legalne, a indyjskie nielegalne? Czym jest i jak działa CBD? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących konopi znajdzie się w „serialu” edukacyjnym pod hasłem „Konopie są dobre”, jaki rusza właśnie na YouTube.

Bohaterką serii „Konopie są dobre” jest Ewa Melania Gryt – „Pierwsza dama polskich konopi”, jedna z pionierek biznesu konopnego w Polsce, którym zajmuje się od kilkunastu lat. Absolwentka krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego, w latach 2012-2015 przeprowadziła ze swoim zespołem badawczym współfinansowany ze środków unijnych projekt, w efekcie którego wybudowana została linia technologiczna do bezodpadowej produkcji celulozy konopnej na cele papiernicze. Założyła pierwszy w Polsce sklep i hurtownię internetową.

Dziś, stworzona przez nią w ramach spółki General Hemp Marketing marka DobreKonopie.pl produkuje własne artykuły z konopi siewnych, m.in. olejki CBD, herbatki z kwiatów i liści konopnych „Konopielka” i „Marysieńska” czy odżywcze białko.

– Przez lata wokół konopi narosło wiele społecznych nieporozumień i mitów. Ludzie wciąż wrzucają „do jednego worka” wszystkie gatunki konopi. Boją się na przykład, że całkowicie przecież legalne i niemające właściwości psychotropowych konopie siewne wywołają u nich efekt odurzenia. Bardzo niewiele wiedzą też o dobroczynnych właściwościach tej rośliny, która po latach zapomnienia na szczęście wraca także do naszych, polskich jadłospisów i domowych apteczek. Dlatego postanowiliśmy nagrać serię filmików, których będziemy wyjaśniać wszystkie te kwestie – mówi Ewa Melania Gryt. – Mamy nadzieję, że dzięki temu poszerzy się wiedza Polaków o konopiach i każdy będzie mógł sam zdecydować, czy chce skorzystać z prozdrowotnego i odżywczego potencjału, jaki drzemie w tej roślinie.

>DobreKonopie.pl planują też w ramach serii zapraszanie gości – ekspertów specjalizujących się w takich obszarach jak medycyna holistyczna, suplementacja, czy anty-aging. Pierwszy z serii filmików edukacyjnych pod tytułem „Konopie 4 podstawowe pytania” pojawił się już na kanale YouTube marki DobreKonopie.pl. Za realizację filmów odpowiada agencja Moon Dog PR.

[g1_row]

[g1_1of1]

[g1_posts type=”recent” template=”grid_1of1″ columns=”1″ masonry=”standard” image_variant=”landscape” hide=”author,date,comments_link,summary,categories,tags” view=”standard” autoplay=”none” nav=”arrows_coins” filters=”categories,tags” load_more=”standard” term_ids=”marihuana” max=”3″ offset=”1″]

[/g1_posts]

[/g1_1of1]

[/g1_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pola ziejewska w kalicinscycom

Pola Ziejewska w Kalicińscy.com

Dobra kosmetyczka w rękach versum

Dobra Kosmetyczka w rękach Versum