Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

#OfficeVR – wirtualna rzeczywistość w biznesie

Czy klient może na własne oczy zobaczyć aranżację nowego biura jeszcze przed realizacją? Czy może jednym kliknięciem zmienić system mebli na inny? Czy może przespacerować się przez open space, rozgościć się w gabinecie lub sprawdzić funkcjonalność sali konferencyjnej? Może! Umożliwia to aplikacja #OfficeVR, którą Grupa Nowy Styl przygotowała wspólnie z i3D.

Dlaczego Grupa Nowy Styl zdecydowała się wkroczyć w świat nowych technologii, nie tylko w kontekście produkcji, ale także prezentacji dostępnych rozwiązań? – Obecnie mamy 29 showroomów w największych miastach europejskich – od Warszawy po Londyn, Paryż, Berlin i Moskwę. Jednak ograniczona powierzchnia nie pozwala nam pokazać skali naszych możliwości. Dzięki aplikacji #OfficeVR zwiększamy przestrzeń praktycznie do nieskończonych rozmiarów – mówi Magdalena Tokarczyk-Cyran, Dyrektor Marketingu w Grupie Nowy Styl. – Ponadto aplikacja pozwala nam na przygotowanie spersonalizowanych projektów, uwzględniających warunki danego biura i preferencje klientów dotyczące wyposażenia – dodaje.

Udana premiera na targach ORGATEC

Aplikację #OfficeVR Grupa Nowy Styl po raz pierwszy zaprezentowała na targach ORGATEC, odbywających się w Kolonii w dniach 25–29 października. To największe wydarzenie w branży wyposażenia przestrzeni biurowych. Na stoisku Grupy mierzącym 1200 m² znalazły się dwa pokoje VR. Odwiedziło je ponad 500 osób, spędzając w nich w sumie 100 godzin. Wszyscy użytkownicy – od Niemców i Polaków, po Chilijczyków i Dubajczyków – byli pod dużym wrażeniem, a stoisko Grupy Nowy Styl określono mianem najbardziej zaawansowanego technologicznie w historii targów. – Informacja o tym, że mamy na stoisku VR rozniosła się lotem błyskawicy. Przychodziły kolejne osoby, które słyszały o naszym innowacyjnym rozwiązaniu i chciały je przetestować. 99% z nich pierwszy raz miało kontakt z VR. Niektórzy schylali się pod biurko, kładli się na wykładzinie i byli zaskoczeni, że faktycznie można obejrzeć produkty z różnych perspektyw. Często zdarzało się też, że ktoś próbował dotknąć mebli, co oczywiście nie mogło się udać, ale świadczy o tym, na ile realny jest odbiór wirtualnego biura.

Showroom 2.0.

Niezwykle pozytywny odbiór aplikacji #OfficeVR na targach utwierdził Zarząd Grupy Nowy Styl w przekonaniu, że warto wdrożyć ją także w showroomach, aby możliwość skorzystania z niej miało szersze grono klientów i architektów. – W listopadzie i grudniu odbędą się pierwsze pokazy w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Poznaniu. Ale docelowo chcemy, żeby VR był stałym elementem naszych showroomów – najpierw w Polsce, później także za granicą. Już teraz aplikacja daje niesamowite wrażenie przebywania w całkowicie realnym biurze, pozwala poczuć odległości, wysokości, przestrzenie. Będziemy dalej rozwijać ją i udoskonalać – dodamy nowe systemy meblowe, rozszerzymy opcje kolorystyczne, zwiększymy możliwość dopasowania wirtualnego spaceru do konkretnych warunków panujących w danej przestrzeni – mówi Michał Kita, Kierownik Zespołu grafików, odpowiedzialny za projekt VR. – Pracujemy nad możliwością tworzenia różnego rodzaju scen – od małych biur po ogromne przestrzenie typu open space w centrach biznesowych. #OfficeVR to nowa jakość w naszych rozmowach z klientami, ponieważ pozwala nam dograć oczekiwania i koncepcje na wczesnym etapie, a to stanowi punkt wyjścia do udanego projektu – dodaje Konrad Majewski, Kierownik ds. marketingu on-line, odpowiedzialny za projekt VR.

Warto podkreślić, że przy tworzeniu koncepcji aranżacji biura Grupa Nowy Styl bierze pod uwagę nie tylko przestrzeń, ale także pracowników oraz realizowane przez nich procesy. Zdaniem Grupy dopiero uwzględnienie tych trzech elementów umożliwia przygotowanie projektu biura dopasowanego do danej organizacji, które podnosi efektywność zespołu i pomaga realizować cele biznesowe organizacji.

Więcej o filozofii Grupy Nowy Styl „We KNOW HOW to #MakeYourSpace” na: www.nowystylgroup.com/mys oraz w mediach społecznościowych pod hasztagiem #MakeYourSpace.