w

Polisemiczna akcja Szpitala Medicover w trosce o zdrowie

Z początkiem maja rozpoczęła się niestandardowa, bo kontekstowa akcja Szpitala Medicover, której głównym bohaterem jest zdrowie prezentowane w zawoalowany, a z czasem zabawny sposób na stołecznych nośnikach OOH. Kluczem do odpowiedniej interpretacji wszystkich haseł, które pojawią się w najbliższych tygodniach w czterech różnych odsłonach akcji jest polisemia.

Akcja stawia na równi konieczność dbania o zdrowie z wyborami życiowymi jakich dokonujemy na co dzień, dlatego też według Szpitala Medicover jedyny słuszny wybór to zdrowie.

– Język polski ma wyjątkowo atrakcyjną wartość – wiele słów ma niejedno znaczenie. Zdecydowaliśmy się wykorzystać tę właściwość w trosce o zdrowie – mówi Marcin Kalkhoff, Interim Marketing Director Szpitala Medicover. – Dodaliśmy do tego kolejny, nie mniej banalny czynnik, czyli wiosnę i budzące się w ludziach soki życiowe, otrzymując bawiący się słowem koktajl wspaniale nadający się do komunikacyjnej konsumpcji, który skłania do refleksji – dodaje Marcin Kalkhoff.

Co dwa tygodnie na nośnikach outdoor pojawiać się będą kolejne odsłony akcji, a nowe plakaty zawierać będą wieloznaczne hasła kontekstowo powiązane z różnymi wydarzeniami lub postaciami. Szpital Medicover chce poprzez nie zwrócić uwagę na zdrowie oraz różne formy troski o nie.

Szpital_medicover_ooh_nie_idz_do_urny

Szpital_medicover_ooh_przeswietlimy_kandydata

Szpital_medicover_ooh_jedyny_sluszny_wybor

Szpital_medicover_ooh_lyso_po_wyborach

Szpital_medicover_ooh_cisza_wyborcza

– Chcemy, aby odbiorcy z zaciekawieniem i uśmiechem odczytywali naszą akcję, chcemy, aby poczuli się równie zadowoleni jak nasi pacjenci. Jednak ponad wszystko życzymy sobie, aby nasze plakaty skłoniły do refleksji, a w efekcie do większej troski o zdrowie – mówi Loic Fretard, Dyrektor Szpitala Medicover. – Pragniemy pokazać mieszkańcom Warszawy, że prywatny Szpital Medicover jest otwarty dla każdego, nie tylko dla abonamentowych klientów Medicover. Pierwszy raz za pomocą metki tak wyraźnie eksponujemy naszą lokalizację, gdyż nie wszyscy zainteresowani wiedzą, gdzie znaleźć Szpital Medicover – dodaje Loic Fretard.

Rozemocjonowani polityką, pobudzeni ciepłem i czasami mile łaskoczącymi promieniami słońca Warszawiacy przed dwa miesiące będą mieli okazję spotykać się z akcją OOH wilanowskiego Szpitala Medicover w różnych częściach stolicy.

Akcję promującą troskę o zdrowie przygotował zespół marketingu Szpitala Medicover we współpracy z Łukaszem Żukowskim, który jest autorem polisemicznych haseł. Planowaniem i zakupem powierzchni outdoorowej na potrzeby akcji zajęła się agencja reklamy zewnętrznej Re-Akcja.

Źródło: mat. pras.

Kandydaci na prezydenta na miarę naszych czasów

Kandydaci na prezydenta na miarę naszych czasów

Justin timberlake jako limonka z zeszłego sezonu

Justin Timberlake jako limonka z zeszłego sezonu