Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Program antywirusowy dla firm – jaki wybrać?

program antywirusowy

Program antywirusowy to podstawowa ochrona każdego komputera. Zapewnia on bezpieczeństwo naszych danych, naszych plików i naszej prywatności w sieci. Blokuje wszelkie ataki i próby wyłudzenia danych oraz uniemożliwia osobom trzecim włamanie się do naszego systemu. Jest to ochrona, którą powinien zapewnić sobie każdy użytkownik sieci. Na pewno nie chciałbyś, aby wypłynęły do sieci Twoje prywatne zdjęcia czy zapiski, podczas gdy Ty, nie miałbyś nad tym najmniejszej kontroli. Jeśli prowadzisz firmę, tym bardziej pomyśl, co by się stało, gdyby nagle na światło dzienne, wyszła cała poufna dokumentacja, dane pracowników i klientów… Za brak ochrony danych, grożą przecież surowe kary. Z tego względu, dobry program antywirusowy w Twoim przedsiębiorstwie, to narzędzie niezbędne.

Na pewno nie chciałbyś, aby wypłynęły do sieci Twoje prywatne zdjęcia czy zapiski, podczas gdy Ty, nie miałbyś nad tym najmniejszej kontroli. Jeśli prowadzisz firmę, tym bardziej pomyśl, co by się stało, gdyby nagle na światło dzienne, wyszła cała poufna dokumentacja, dane pracowników i klientów… Za brak ochrony danych, grożą przecież surowe kary. Z tego względu, dobry program antywirusowy w Twoim przedsiębiorstwie, to narzędzie niezbędne.

Jaki program antywirusowy dla małej firmy?

Nawet małej firmie darmowy program antywirusowy, nie będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa na odpowiednim poziomie. Jeśli w Twoim komputerze znajdują się dane klientów lub pliki, z Twoimi cennymi planami i pomysłami na nowe inwestycje, to oszczędność na zakupie antywirusa, może okazać się nieopłacalna.

Mała firma również potrzebuje dobrego oprogramowania, które zapewni Ci przede wszystkim, pełne bezpieczeństwo w sieci. Zwłaszcza jeśli prowadzisz bardzo popularny dziś, biznes online! Wiadomości e-mail, załączniki, strony internetowe, przenośne nośniki USB… z tym wszystkim, masz zapewne do czynienia, a wszystko to, może być groźnym źródłem infekcji! Zainwestuj w oprogramowanie, które zapewni Ci ochronę,  przed każdym z nich.

Ważna jest więc ochrona poczty i dysku twardego, oraz firewall, czyli zapora ogniowa, chroniąca przed włamaniem, osoby z zewnątrz. Istotny jest również skaner plików, blokada zagrożeń, ochrona sieci społecznościowych i niszczarka, która pozwala trwale usunąć pliki, tak, aby były niemożliwe do ponownego odzyskania.

Niemniej istotne jest, aby antywirus nie przeszkadzał Ci w prowadzeniu biznesu i codziennej pracy. Program chroniący powinien pozostawać niezauważony i nie wpływać na wydajność ani pracę Twojego komputera. Przycinanie się, wolna praca systemu i długie oczekiwanie na otwarcie się programu, może wyprowadzić z równowagi nawet anioła cierpliwości! A poza tym, niekorzystnie wpływa na jakość i efektywność Twojej pracy. Dlatego ważne jest, aby antywirus nie obciążał urządzenia, nawet jeśli, nie jest on już pierwszej młodości.

Jaki program antywirusowy dla dużej firmy?

Duża firma ma o wiele większe wymagania i powinna zdecydować się na kompleksowe rozwiązania i zaawansowane zabezpieczenia najwyższej jakości. Program musi umożliwić zarządzanie dużą ilością komputerów i im wszystkim, zapewnić silną ochronę. W tym przypadku, oprócz funkcji, które niezbędne są małej firmie, warto zwrócić uwagę również na ochronę serwera poczty, ochronę przeglądarki, zabezpieczenie przed rootkitami i funkcję konsoli administracyjnej, która pozwala zarządzać wszystkimi urządzeniami zdalnie, z jednego komputera.

Zaawansowane oprogramowania antywirusowe, mogą również monitorować wewnętrzną sieć firmy, a nawet zapewnić ochronę służbowym komórkom i tabletom. Przede wszystkim jednak muszą należycie chronić dane osobowe przed atakiem hakerów.

W przypadku dużych przedsiębiorstw inwestycja w najlepszy program antywirusowy, to niewiele, w porównaniu z kosztami, jakie trzeba by było ponieść, w przypadku włamania i utraty wszystkich danych oraz całej poufnej dokumentacji. Inwestycja w zaawansowane oprogramowanie antywirusowe, szybko się zwróci i pozostanie niezauważona, ale przyniesie za to, ogromne korzyści. Będzie to poczucie pewności, że firma jest pilnie strzeżona i żadna zainfekowana wiadomość e-mail, nie może jej zaszkodzić.

Artykuł powstał we współpracy z BitDefender.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *