Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Riding home for Christmas, czyli jak bezpiecznie dotrzeć na wigilijną kolację [5 porad od firmy Uber]

uber

Przygotowania do Świąt są dla wielu z nas jak prawdziwy maraton lub chociaż bieg na 5 kilometrów… z przeszkodami i boso, dodajmy. Zakupy, porządki, spotkania świąteczne w pracy, szkole, przedszkolu czy z przyjaciółmi. Lubimy magię świąt, ale w pośpiechu łatwo ją zgubić. W końcu ostatnia prosta przed metą to 24 grudnia, czyli Wigilia. Jak poradzić sobie z presją czasu i dotrzeć bezpiecznie na świąteczną kolację? Dać się podwieźć.

Zwłaszcza w dużych miastach poruszanie się w gorącym okresie okołoświątecznym przyprawia zarówno kierowców, jak i pasażerów o większe emocje – niestety, często bynajmniej nie te świąteczne. Według danych INRIX 2018 Global Traffic Scorecard[1], najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce jest Warszawa. Nietrudno wyobrazić sobie, jak świąteczna gorączka wygląda na ulicach. Dlatego coraz częściej decydujemy się na alternatywę wobec samochodu. Jest przynajmniej 5 powodów, dla których w tym roku też warto zostawić swoje cztery kółka w garażu.

 1. Zaplanuj swoją podróż odpowiednio wcześniej
  Podczas świątecznej gorączki lepiej zaplanować wszystko, co… jest tylko możliwe. Łatwiej powiedzieć, niż zrobić? Z Uberem na pewno prościej. Dzięki funkcji planowania przejazdu możemy zarezerwować kurs z wyprzedzeniem od 30 minut do 30 dni.
 2. Bezpieczeństwo przede wszystkim
  Bezpieczeństwo to jedna z kluczowych kwestii, nad której usprawnianiem Uber nieustannie pracuje. Dlatego platforma oferuje poniższe rozwiązania:
   • Funkcję Check Your Ride, czyli „Zawsze wiesz, z kim jedziesz”
    Późna pora lub ograniczona widoczność – to świąteczny klasyk. Warto, sprawdzić, z kim zamierzamy jechać. Tuż przed przybyciem auta na miejsce, użytkownicy otrzymują powiadomienie push, przypominające im o sprawdzeniu, czy numer tablicy rejestracyjnej samochodu, a także kierowca, są zgodne z informacjami w aplikacji.
   • Możliwość udostępniania bliskim informacji o przejazdach
    Funkcja udostępniania przejazdu umożliwia przekazanie  znajomym i bliskim (osobom o statusie “zaufanego kontaktu”) statusu przejazdu i powiązanych z nim informacji, w tym Twojej lokalizacji. Ma to dwojakie korzyści: 1. Jeżeli spóźniamy się na kolację wigilijną, gospodarze wiedzą, kiedy można nas się spodziewać… a zupełnie poważnie… 2. zwiększamy bezpieczeństwo  przejazdu.
    W celu uruchomienia opcji należy przejść w aplikacji do „Ustawień”, wybrać opcję „Śledź mój przejazd” i ustawić przełącznik na „WŁ”. Następnie można wybrać kontakty, z którymi chcemy podzielić się przejazdem.
 3. Skontaktuj się z kierowcą
  Jak pomóc kierowcy w zlokalizowaniu pasażera? Zwłaszcza w zatłoczonych miejscach lokalizacja pasażera może być wyzwaniem. Dzięki możliwości bezpośredniego skontaktowania się z kierowcą, oszczędzamy zarówno jemu, jak i sobie, oczekiwania. W prosty sposób możemy precyzyjnie określić, gdzie się znajdujemy, kontaktując się z nim telefonicznie lub za pośrednictwem wiadomości. Pomocna dłoń to miły gest dla kierowcy w trakcie dnia wykonywania kursów, a także duże ułatwienie dla pasażera.
 4. Dzielenie opłaty ze znajomym
  Na czym polega świąteczny nastrój? Na empatii, dzieleniu się. Brzmi górnolotnie, ale sprawdza się w codziennych sytuacjach. Nieraz się zdarza, że chcemy zwrócić zamawiającemu należność za przejazd, a on rzuca zdawkowe „następnym razem Ty zamówisz”. Gdyby miało nie być następnego razu, użytkownicy mogą podzielić koszty przejazdu równo między siebie.
 5. Zgubione i Znalezione
  Czasem zdarza się sytuacja, w której w pośpiechu zostawimy naszą własność w komunikacji miejskiej, pociągu, taksówce czy… w Uberze. O ile w przypadku transportu publicznego często możemy pożegnać się z naszą zgubą, to w przypadku Ubera jest szansa na jej odzyskanie. Dokładną instrukcję krok po kroku można znaleźć na stronie Ubera pod tym linkiem.

 

[1] INRIX 2018 Global Traffic Scorecard, luty 2019 r.

Uber to firma technologiczna, która łączy użytkowników aplikacji z kierowcami korzystającymi z platformy, aby współdzielić swój przejazd z innymi, oferować możliwość przywiezienia posiłku bądź przewiezienia przesyłki. Platforma Uber działa w ponad 700 miastach w 65 państwach na całym świecie, usprawniając sposób, w jaki ludzie poruszają się po współczesnych metropoliach. W Polsce Uber jest dostępny w 7 miastach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i na Śląsku. Więcej informacji na temat firmy Uber oraz jej usług można znaleźć na: http://uber.com/pl/

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *