w ,

Malcolm XD. Edukacja XD. Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu przygód Malcolma i Stomila

Malcolm xd edukacja xd

Czy na Malcolma i Stomila, po uniknięciu brutalnej śmierci na polu kapusty w Jukeju, czeka spokojne życie w miejscowości o liczbie mieszkańców 10 000 – 19 999? Oczywiście, że nie, ponieważ bohaterowie ze Światowej Stolicy Agrestu przeprowadzają się do prawdziwej stolicy – Warszawy.

Kontynuacja hitowej EMIGRACJI XD to pełna absurdalnych sytuacji i barwnych dialogów satyra na naszą polską rzeczywistość, w której na każdej ulicy panuje dziki wschód. Serialowa adaptacja książkowego bestsellera pojawi się w przyszłym roku w CANAL+ online i na CANAL+ Premium.

Pierwszy sezon spotkał się z zachwytem zarówno widzów, jak i krytyków. Nikodem Pankowiak z Serialowa.pl nazwał EMIGRACJĘ XD „najlepszą polską komedią od lat”, Urszula Korąkiewicz z Wirtualnej Polski „absurdalnie zabawną komedią drogi”, a Marek Fall i Jacek Sobczyński z Newonce.net mianowali Malcolma XD „nową gwiazdą na nieboskłonie krajowej kinematografii”.

EMIGRACJA XD okazała się tak ogromnym sukcesem, że decyzja o kontynuacji była natychmiastowa. Sceny z serialu królowały w mediach społecznościowych, a takie postaci jak Malcolm, Stomil czy Zbyszek już na stałe zapiszą się w historii kultowych polskich bohaterów serialowych. Tak pozytywny odbiór pokazuje, że Polacy są otwarci na komedie, które pod płaszczykiem tzw. lol-contentu pokazują nas w krzywym zwierciadle – mówi Beata Ryczkowska,  dyrektorka produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ Polska.

W główne role ponownie wcielają się Tomasz Włosok i Michał Balicki, serial reżyseruje Łukasz Kośmicki (EMIGRACJA XD, KLANGOR), który wraz z Malcolmem XD jest autorem scenariusza na podstawie książki.
Za kostiumy odpowiada Dorota Williams, charakteryzacją zajmuje się Adrianna Merska, scenografią Katarzyna Jędrzejczyk, muzyką Marcin Macuk, operatorem obrazu jest Marek Rajca, kierownikiem produkcji Marcin Imach.
Wśród obsady pojawi się wiele znanych nowych twarzy. Producentkami po stronie CANAL+ są Beata Ryczkowska i Agnieszka Nejman, natomiast producentami kreatywnymi ze strony Jake Vision DGA Studio są Dorota Kośmicka i Malcolm XD, producentem wykonawczym jest Jan Kępiński.
Serial EDUKACJA XD pojawi się w przyszłym roku w CANAL+ online i na CANAL+ Premium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak założyć grupę na facebooku

Jak założyć grupę na Facebooku: przewodnik krok po kroku

Agencja social media

Lekarze będą mogli reklamować się w social mediach