w

Startup polskiego przedsiębiorcy wyemituje własną kryptowalutę

Startup polskiego przedsiębiorcy wyemituje własną kryptowalutę

Nawet kilkanaście milionów dolarów chce pozyskać na swój rozwój AllSporter, innowacyjna aplikacja dla pasjonatów sportu łącząca trenerów z osobami szukającymi wsparcia w treningach. Spółka skorzysta z coraz popularniejszej w branży technologicznej emisji własnej kryptowaluty, a nabywcy AllSporter Coin zyskają możliwość jeszcze wygodniejszego korzystania z serwisu. AllSporter uzyskane środki planuje przeznaczyć na rozwój i promocje w Europie i USA.

Chcemy wyemitować 260 mln AllSporter Coins. Trwają ustalenia dotyczące ceny pojedynczej monety, ale zakładamy, że pozyskane fundusze w pełni pokryją koszty profesjonalnej promocji w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Dajemy sobie rok od dnia emisji na zaistnienie na tych rynkach – mówi Michał Polanowski, prezes i twórca serwisu, wielokrotny mistrz Polski, mistrz świata oraz aktualny mistrz Europy w Formule Windsurfing.

AllSporter to serwis, który przez stronę internetową oraz aplikację na telefon kontaktuje pasjonatów sportów, trenerów i posiadaczy sprzętu sportowego. Trenerzy opisują krótko swoje doświadczenie i podają cenę za trening. Sportowcy mogą szybko znaleźć najbliższego trenera i umówić się z nim na konkretną godzinę. Dodatkowo, każdy, kto ma sprzęt do treningu może wystawić ogłoszenie w aplikacji AllSporter i wynająć go innym użytkownikom.

Startup polskiego przedsiębiorcy wyemituje własną kryptowalutę

Serwis ruszył w drugiej połowie 2017 roku szybko zyskując użytkowników – zarówno wśród trenerów, jak i osób uprawiających sporty. Swoje oferty treningowe w aplikacji zamieszczali m.in. aktualni mistrzowie w swoich dyscyplinach oraz trenerzy gwiazd.

Po sukcesie w Polsce, AllSporter planuje zaistnieć na rynkach zachodnich. Zebranie funduszy ma umożliwić ICO (Initial Coin Offering), popularna wśród startupów emisja własnej kryptowaluty. W wariancie podstawowym, spółka chce uzyskać 2,85 mln dolarów – w wersji optymistycznej, może być to nawet kilkanaście mln dolarów.

Startup polskiego przedsiębiorcy wyemituje własną kryptowalutę

Nasze monety – AllSporter Coins – dadzą ich właścicielom podwójne korzyści. Z jednej strony staną się współuczestnikami firmy. Z drugiej, będą mogli łatwiej korzystać ze wszystkich profitów, jakie niesie przynależność do naszej społeczności, nie tylko w Polsce, ale – już wkrótce – w wielu krajach europejskich i USA. Naszym celem jest stworzenie z AllSporter globalnej sieci usług sportowych – wyjaśnia Michał Polanowski podkreślając, że w serwisie, oprócz AllSporter Coins, nadal będzie można płacić tradycyjnymi metodami elektronicznymi.

Tokeny AllSporter sprzedawane będą na stronie https://allsportercoin.io, a ich właściciele będą mogli nimi swobodnie handlować na giełdach kryptowalut. Firma finalizuje tworzenie white paper – dokumentu inwestycyjnego i już wkrótce planuje rozpoczęcie sprzedaży AllSporter Coins.

W rozwój i przygotowanie projektu aktualnie zaangażowane jest niemal 40 osób – wśród nich są menadżerowie doświadczeni w rozwijaniu globalnych startupów oraz sportowcy
z kilku kontynentów. Głęboko wierzę, że dzięki świetnemu teamowi, innowacyjnej aplikacji oraz wyemitowaniu AllSporter Coins możemy stworzyć światową społeczność i osiągnąć sukces
– tłumaczy Michał Polanowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paweł janas

Nowy szef kreacji w GoldenSubmarine

Patrycja ogrodnik

Pierwsze kuszenie konsumenta