Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Targi kontury. w Browarze Mieszczańskim

25 października we wrocławskim Browarze Mieszczańskim kilkudziesięciu wystawców weźmie udział w premierowych targach sztuki użytkowej – kontury.

kontury. z kropką

Targi kontury. to odpowiedź na widoczny wzrost zainteresowania sztuką użytkową i zapotrzebowanie na przedmioty stylowe, oryginalne, a jednocześnie funkcjonalne. Zwiedzający będą mieli doskonałą okazję zapoznać się z twórczością młodych polskich projektantów, zaprezentowaną w klimatycznym otoczeniu Browaru Mieszczańskiego – miejsca od lat kojarzonego we Wrocławiu z ciekawymi inicjatywami artystycznymi. – Na naszych targach będziemy gościć m.in. producentów mebli ekologicznych, tworzonych zgodnie z zasadami slow design, polegającymi na wykonywaniu wszystkich prac ręcznie i z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi – opowiada Jakub Kurowski, odpowiedzialny za organizację targów kontury – Wśród wystawców znaleźli się np. twórcy mebli z Poppyworks, którzy używając naturalnych materiałów, umiejętnie łączą lite drewno ze stalą, co dodaje ich produktom wyjątkowej oryginalności. – przekonuje. Wydarzenie przyciągnęło również uwagę uznanych wrocławskich organizacji zajmujących się designem oraz edukacją poprzez sztukę. Partnerami konturów. zostały Galeria Dizajn BWA Wrocław i Krzywy Komin.

Nie tylko przedmioty

Kontury. to projekt kompleksowy. Oznacza to, że podczas targów goście będą mogli nie tylko zwiedzać i kupować wystawiane produkty, ale też wchodzić w otwarty dialog z projektantami na temat współczesnej sztuki użytkowej. Oferta targów obejmuje również możliwość zasięgnięcia opinii ekspertów od wystroju i aranżacji wnętrz, a wizytujący będą mieli okazję przyjrzeć się różnym aspektom polskiego designu, od florystyki (Kwiatownia) i oświetlenia (Color Cable Lamps) po ofertę twórców przedmiotów użytkowych (Renament). Sukcesywnie rośnie lista wystawców z całej Polski, szykuje się więc prawdziwa gratka dla miłośników sztuki użytkowej.

Targi odbędą się 25 października we Wrocławiu, w Browarze Mieszczańskim przy ulicy Hubskiej 44-48 w godzinach 11.00 – 19.00. Wstęp to 5 zł. Informacje o szczegółach wydarzenia i kolejnych wystawcach podawane są na bieżąco na facebookowym fan page’u projektu (www.facebook.com/targikontury).

Plakat kontury

Źródło: mat. pras.

program afiliacyjny