w

Wracaj do Afryki! #gobacktoafrica

Wracaj do afryki! #gobacktoafrica

Rasizm jest wszędzie. Pod każdą szerokością geograficzną. Ludzie o odmiennym kolorze skóry spotykają się z nim na co dzień.

Wyrażenie „Go Back To Africa” to rasistowska obelga często używana przeciwko społeczności czarnoskórych osób (nie tylko w Stanach Zjednoczonych). Dziś pojawia się prawie 5000 razy w miesiącu online – oczywiście w negatywnym wydźwięku.

Platforma podróżnicza Black&Aboard (strona kampanii gobacktoafrica.com)- zajmująca się redefinicją doświadczeń współczesnego czarnego podróżnika na nowo zdefiniowała określenie „wracaj do Afryki”.

Jest to ogólnoafrykańska kampania turystyczna – dla każdego kraju w Afryce – mająca na celu przeformułowanie historii. Ma również na celu zalanie Internetu pozytywnymi obrazami i pomysłami na temat Afroamerykanów podróżujących po Afryce. I może Ty też zainspiruj się, żeby tam pojechać. Nie dlatego, że ktoś Ci  tak kazał. Ale dlatego, że  powrót do Afryki może być niesamowitym przeżyciem.

 

Wracaj do afryki! #gobacktoafrica Wracaj do afryki! #gobacktoafrica Wracaj do afryki! #gobacktoafrica Wracaj do afryki! #gobacktoafrica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Michał korycki

Michał Korycki i Marta Tomaszewska w Walk Events

Marka lubiana wybrała triple pr

Marka Lubiana wybrała Triple PR