w

Dzięki Google + Hangouts możesz poślubić osobę tej samej płci

dzięki google + hangouts możesz poślubić osobę tej samej płci 1

Kilka tygodni temu Francja zalegalizowała śluby par tej samej płci. Zanim jednak to nastapiło stowarzyszenie  „Tous Unis Pour l’Egalité”  stworzyło dość nietypową akcję społeczną, gdzie dzięki Google + Hangouts po raz pierwszy zawarto ślub… społecznościowy. I przy okazji promowano też samą funkcjonalność hangouts.

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=wW5YPx0lvHc’]

Założenie prowadzonej strategii Google + opiera się na stwierdzeniu, że funkcjonalności aplikacji mogą zmienić życie ludzi i wspomagają rozwój społeczeństwa. W tym przypadku promowano funkcjonalność pozwalającą 10. osobom na jednoczesne połączenie wideo.

Para mężczyzn z Francji dzięki telekonferencji przez Google +  połączyła się z burmistrzem z Belgii (gdzie takie śluby są już zalegalizowane), z innych miejsc dołączyli do nich świadkowie i przyjaciele.

Stowarzyszenie pomaga też parom w innych krajach, przynajmniej tak wynika z opisu: „If your country is still deliberating the Bill and the Law is not yet passed we will marry you, from France, live on the Internet via Google Hangouts.

Są dwa powody, dla których ta kampania jest interesująca.

Po pierwsze, na ile można sobie pozwolić w ogóle w kampaniach reklamowych, a dokładniej co warto „sprzedać”, żeby promować produkt, w tym przypadku produkt społecznościowy  – bo nie wiadomo, czy mówimy tu o kampanii społecznej, czy jest to reklama google hangouts. Naszym zdaniem chodzi o produkt.

Po drugie – bierzemy ślub w internecie, czyli gdzie? We Francji, Belgii, a może w USA – bo tam jest siedziba Google.

I chyba nawet już nie można mówić o uzależnieniu od internetu, bo my jesteśmy w nim ciągle. Kupujemy, rozmawiamy, zaprzyjaźniamy się, a nawet bierzemy śluby…

 

 

 

 

 

Co myślisz?

jak znaleźć dobrego programistę? zrobić rekrutację w kodzie źródłowym 6

Jak znaleźć dobrego programistę? Zrobić rekrutację w kodzie źródłowym