Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Empik mecenasem „Pisma”

program afiliacyjny

Od stycznia 2019 roku Empik objął mecenatem miesięcznik „Pismo. Magazyn opinii”. Współpraca pomiędzy Empikiem a tytułem publikującym teksty najlepszych felietonistów i reportażystów skupi się na projektach kulturalnych i literackich, wymianie materiałów redakcyjnych oraz rozwoju treści audio.

– Wiemy, że Empik stawia na dobrą kulturę. Cieszymy się, że możemy być częścią tej inwestycji. Przed nami wiele wspólnych projektów, o których sukcesywnie będziemy informować – podkreśla Piotr Nesterowicz, Prezes Fundacji Pismo – wydawcy magazynu.

Empik i „Pismo” planują intensywną współpracę w zakresie wymiany materiałów redakcyjnych oraz rozwoju sekcji audio na stronie www.magazynpismo.pl oraz w aplikacji EmpikGO. Wybrane teksty z magazynu będą publikowane na stronie Empik.com. Jednym z istotnych punktów kooperacji między Grupą Empik a „Pismem” będą działania skupione wokół Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury. Magazyn włączy się we współpracę patronacką i promocję tego ważnego literackiego wydarzenia, które co roku gości najlepszych pisarzy z kraju i ze świata. Tematyka poruszana w „Piśmie” znajdzie swoje odzwierciedlenie również w programie Apostrofu.

O współpracy mówi także Prezes Grupy Empik, Ewa Szmidt-Belcarz: – Celem społecznym Empiku jest promowanie kultury, także poprzez wspieranie ważnych inicjatyw i projektów funkcjonujących w jej obrębie. Jednym z nich jest bez wątpienia „Pismo” – magazyn łączący różnorodne treści, wszystkie na najwyższym poziomie: reportaże, poezję, felietony, portrety i eseje, aż po ilustrację i komiks. To wyjątkowy projekt, poruszający ważne tematy społeczne, kulturalne i naukowe – jego wyróżnikiem jest wysoka jakość: teksty są wnikliwe, rzetelne i spełniające najlepsze standardy merytoryczne. Bardzo się cieszę, że możemy wspierać jego rozwój.

Magazyn opinii „Pismo” ukazuje się od stycznia 2018 roku. Na jego łamach ukazują się teksty uznanych autorów z Polski i zagranicy. Felietony, reportaże i eseje publikowali tu m.in.: zdobywca Nike – Marcin Wicha, Michał Paweł Markowski czy Evan Osnos. W styczniu 2019 roku stanowisko redaktorki naczelnej objęła Magdalena Kicińska, laureatka nagrody Grand Press. W najnowszym numerze pojawiły się także dwie nowe rubryki. Pierwsza z nich – „Rzecz gustu” – to redakcyjne zestawienie najciekawszych premier i wydarzeń kulturalnych. Z kolei „Apteczka” to cykl wywiadów z czołowymi twórcami kultury, którzy opowiadają o ważnych dla siebie książkach, filmach czy wystawach. W styczniowym numerze gościem „Apteczki” jest Jagoda Szelc, reżyserka filmu „Wieża. Jasny dzień” i laureatka Paszportu Polityki.

Dodaj komentarz