w ,

Kryptowaluta pod choinkę – idealny prezent dla miłośnika cyfrowych walut

Kryptowaluty na prezent
kryptowaluty na prezent

Zakup kryptowaluty na prezent pod choinkę może wydawać się świetnym pomysłem, szczególnie jeśli obdarowany jest kryptomaniakiem albo przynajmniej chce rozpocząć inwestowanie w wirtualną walutę. Problem w tym, że sam organizujący prezent już niekoniecznie musi być zaznajomiony ze światem kryptowalut. Na szczęście zakup wcale nie jest taki trudny. Co więcej – rozwiązań jest kilka!

Jak odnaleźć się w świecie kryptowalut? Kilka faktów na początek

Warto zacząć od przedstawienia kilku faktów, by osoby wahające się, czy kryptowaluty na prezent to rzeczywiście dobry pomysł, mogły bardziej świadomie podjąć tę decyzję i pozbyć się pewnych wątpliwości.

Przede wszystkim warto odnieść się do jednej często powtarzanej informacji – kursy kryptowalut mogą mocno się zmieniać. Pozostają one bardzo podatne na spekulację i sytuację gospodarczą. Z drugiej strony oznacza to także, że mogą szybko zyskać na wartości. No i nie można zapomnieć o najważniejszym – nawet jeśli taka inwestycja nie zaprocentuje, to obdarowany otrzyma prezent ściśle związany z jego zainteresowaniami, a więc taki, który powinien mu sprawić mnóstwo radości. A przecież głównie o to chodzi w dawaniu prezentów.

Druga wiadomość jest taka, że kryptowaluty można stosunkowo łatwo kupić. Brak zaznajomienia z całym światem kryptowalut nie powinien stanowić więc przeszkody dla sprawienia bliskiej osobie takiego prezentu.

Jeśli natomiast chodzi o dużą wartość bitcoina, to warto zaznaczyć, że nikt nie powiedział, że pod choinką musi znaleźć się cały bitcoin. Kryptowaluty można dzielić na znacznie mniejsze części, co oznacza, że na święta da się podarować komuś ułamek takiej kryptowaluty, zgodnie z zaplanowanym budżetem.

Pozostaje jeszcze jedno pytanie – jaką kryptowalutę kupić? Nie ma tu jednej dobrej odpowiedzi. Jeśli osoba obdarowana interesuje się konkretną kryptowalutą, to najlepiej, by zakup był z tymi zainteresowaniami zgodny. Jeśli jednak dopiero myśli o inwestowaniu, najbezpieczniejszym wyborem będą popularne kryptowaluty, takie jak bitcoin czy ethereum.

Jak kupować kryptowaluty?

Po tym wstępie czas przejść do konkretów, a więc wyjaśnić, w jaki sposób można kupować kryptowaluty.

Pierwsze rozwiązanie to karty podarunkowe. Można je kupić na kilku stronach internetowych. Warto oczywiście przed dokonaniem transakcji sprawdzić recenzje, by mieć pewność, że strona jest godna zaufania. Potem wystarczy już tylko ustalić kwotę zakupu. Dokładnie jak w przypadku kart do tradycyjnych sklepów, jej właściciel będzie mógł ją wykorzystać, wchodząc na daną stronę i wprowadzając odpowiednie dane

Druga możliwość to zakup kryptowaluty na giełdzie. Aby to zrobić, trzeba założyć konto i wybrać metodę płatności.

Jak przechowywać kryptowaluty?

Po zakupie pozostaje jeszcze jedna kwestia – jak przechowywać kryptowalutę? Możliwości jest kilka. Po pierwsze, można trzymać je na platformie, na której dokonało się zakupu. Nie jest to jednak najbezpieczniejsze rozwiązanie. Choć strony są coraz lepiej chronione, to zawsze pozostaje ryzyko ataków hakerskich.

Lepszą metodą będzie portfel papierowy. Nie ma on przy tym za wiele wspólnego z tradycyjnym portfelem. To klucz dostępu, który umożliwia uzyskanie dostępu do zakupionej kryptowaluty. W tym przypadku chodzi więc o wydrukowanie specjalnego kodu na kartce papieru i przechowywaniu go w ten sposób.

Alternatywą dla portfela papierowego będzie portfel sprzętowy, który umożliwi trzymanie kodu dostępu na urządzeniu z napędem USB. To rozwiązanie, tak samo jak portfel papierowy, zakłada przechowywanie klucza offline, co zapewnia znacznie większe bezpieczeństwo niż tzw. gorący portfel (portfel z dostępem do sieci).

Jako że portfel sprzętowy ani papierowy nie prezentują się spektakularnie, to zawsze można jeszcze pomyśleć o monecie fizycznej. Ich ogromną zaletą jest to, że świetnie wyglądają, a poza tym coraz częściej traktowane są jako przedmioty kolekcjonerskie – będzie więc to z pewnością pewna wartość dodana dla prezentu. Każda taka moneta zawiera unikalny adres i klucz prywatny.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Czym jest webinar

  Webinar może być skutecznym narzędziem do osiągnięcia biznesowych celów. Jak go przygotować i na co zwrócić uwagę?

  Kryzysy wizerunkowe 2021 

  Największe kryzysy wizerunkowe 2021