Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Pierwszy na świecie real-time webturniej łączący świat offline i online

W sobotę 5 marca w salonie sieci Sizeer w CH Złote Tarasy w Warszawie odbył się pierwszy na świecie wielokanałowy webturniej z udziałem Maffashion i adidas. TubularUncover połączył ze sobą trzy najpopularniejsze w grupie docelowej kanały : Facebook Mentions, Snapchat oraz Instagram, co pozwoliło dotrzeć do prawie 600 tysięcy odbiorców w dwie godziny.

Do wygrania było 50 par butów Adidas Tubular. Na potrzeby konkursu w przestrzeni salonu Sizeer w CH Złote Tarasy postawiono dedykowaną instalację, stylistyką nawiązującą do futurystycznych, wielkomiejskich budowli – w jej wnętrzu umieszczonych zostało 50 butów adidas Tubular. Każda para oznaczona była unikalnym hashtagiem mającym jeden stały człon #sizeertubular.

real-time (1)

W sobotę o godzinie 12:00 rozpoczęto transmisję LiveWebTurnieju poprzez Facebook Mentions. Prowadząca, Maffashion dawała swoim widzom zagadki do rozwiązania – podpowiedzi, w formie zdjęć oraz wideo zamieszczała na swoim Snapchacie. Zadaniem uczestników konkursu było na podstawie podpowiedzi szukać ukrytych na Instagramie hashtagów, które zapewniały wygraną. Osoby, które jako jedne z pierwszych odgadły pełną nazwę konkursowych hashtagów i wpisały poprawne hasło w komentarzu na instagramowym profilu Sizeer, otrzymywały wiadomość prywatną.

real-time (2)

Przez pierwsze dwie godziny transmisji zasięg organiczny wyniósł blisko 600 tysięcy użytkowników i wygenerował 204 tys wyświetleń. Ilość komentarzy zgromadzonych w ciągu niecałych 2 godzin wynosiła ponad 6 tysięcy.

adidas stawia na innowacje w komunikacji, dlatego po raz pierwszy wykorzystaliśmy kilka platform digitalowych, łącząc je w jeden spójny „ekosystem”. Zredefiniowaliśmy ideę teleturnieju, przenosząc go na nowoczesne platformy komunikacyjne, bliższe naszej grupie docelowej. Osiągnąć tak wysoki zasięg pomogła prowadząca wydarzenie Maffashion, współpracująca z marką adidas, której kanały społecznościowe cieszą się ogromną popularnością – mówi Alina Vovk, Junior Brand Activation Manager w adidas group.

real-time (3)

Za pomysł kreatywny i egzekucję odpowiada należącą do grupy Dentsu Aegis Network Polska agencja Lubię To – linked by Isobar. Za zakup mediów odpowiada dom mediowy Carat Polska.

Aktywacja promowała wprowadzenie nowych modeli butów adidas Tubular w sieci Sizeer.

[podobne_snapchat]