w

Pozycjonowanie, Google Ads, Content Marketing, usługi copywriting-u na 1 platformie bez pośredników

Pozycjonowanie
Pozycjonowanie

W dzisiejszych czasach obecność w internecie to właściwie konieczność, niezależnie od branży, w jakiej się działa. Większość przedsiębiorców doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Przygotowuje więc stronę internetową, dopracowuje treści i grafikę, a potem… dziwi się, że tłumów potencjalnych klientów brak. Rzecz w tym, że trzeba jeszcze dać się zauważyć. A pomóc w tym może pozycjonowanie strony. Jeszcze jakiś czas temu było to rozwiązanie dostępne jedynie dla firm z dużym budżetem. Obecnie jednak na rynku pojawiło się narzędzie, dzięki któremu o pozycjonowanie można zadbać nawet samodzielnie i przy naprawdę niewielkich kosztach.

Korzystanie z usług agencji marketingowej nie jest konieczne

Jak pozycjonować stronę www? Właściwie na efekty składa się kilka czynników. Wśród nich wymienić można czas, wiedzę i korzystanie z odpowiednich narzędzi. Przedsiębiorca, który wcześniej nie miał do czynienia z SEO, najpierw musi więc poznać podstawy pozycjonowania, nauczyć się obsługiwać odpowiednie narzędzia, a potem poświęcić jeszcze czas na wdrożenie tych rozwiązań i opracowanie właściwych treści.

Oczywiście zawsze pozostaje też zlecenie tego zadania specjaliście, na co decyduje się niejedna firma. Duże przedsiębiorstwa mają jednak duże budżety, a osoba stawiająca pierwsze kroki w branży – już niekoniecznie. 

Jeszcze jakiś czas temu mogło to oznaczać, że początkujący przedsiębiorca albo poświęci mnóstwo czasu na naukę na własną rękę (zamiast w tym czasie zająć się rozwijaniem biznesu) i nie mając przy tym gwarancji dobrych efektów, albo wyda dużą kwotę na usługi agencji marketingowej, która we wszystkim go wyręczy. Teraz istnieje jednak także trzecia opcja – skorzystanie z narzędzia, które pozwoli przy niewielkich kosztach samodzielnie i skutecznie pozycjonować stronę. Takim rozwiązaniem jest Seopilot.pl.

Teraz kampanię w Google Ads mogą uruchomić nawet początkujący przedsiębiorcy

Seopilot.pl to kompleksowe narzędzie stworzone z myślą o osobach, które bez pomocy agencji marketingowej chcą pozycjonować stronę, prowadzić skuteczny content marketing czy zamówić usługi copywriterskie. Wszystko to dostępne jest w jednym miejscu, ale co ważniejsze – aby osiągnąć zamierzony efekt, wcale nie trzeba dysponować ogromnym budżetem. 

Oczywiście samo pozycjonowanie czy content marketing to tylko jedna z dróg do osiągnięcia konkretnych celów. Taka strategia naprawdę się opłaca, ale rezultaty można obserwować dopiero po kilku miesiącach. Właśnie dlatego warto ją połączyć z płatnym rozwiązaniem, czyli Google Ads. W tym przypadku efekty widoczne są już po kilku godzinach – obojętnie, czy chodzi o większy ruch na stronie, większą liczbę zamówień czy dotarcie do nowej grupy odbiorców. 

Mimo oczywistych korzyści płynących z Google Ads wielu przedsiębiorców obawia się samodzielnego prowadzenia kampanii reklamowej. Dzięki Seopilot.pl jest to jednak znacznie prostsze. Intuicyjny panel zarządzania kampaniami wraz ze szczegółowymi instrukcjami sprawiają, że podejmowanie takich działań na własną rękę nie stanowi większego problemu. Wszystko odbywa się z poziomu Seopilot. Serwis nie zawyża przy tym stawek i nie dolicza żadnych ukrytych kosztów. Pobiera jedynie niewielką miesięczną prowizję od prowadzonej kampanii. 

Cała wiedza na temat działalności w sieci w jednym miejscu

Oczywiście nawet najlepsze narzędzia na niewiele się zdadzą, jeśli przedsiębiorca nie będzie wiedział, jak z nich korzystać. Działalność w świecie online wiąże się z koniecznością zdobycia przynajmniej podstawowej wiedzy na temat marketingu i pozycjonowania. 

Twórcy Seopilot.pl pomyśleli również o tej kwestii. Na stronie znajduje się więc kilka modułów, które mają umożliwić znalezienie wszystkich niezbędnych informacji – bez szukania ich na własną rękę czy tym bardziej bez zakupu kosztownych kursów. 

W każdej branży operuje się pewnym specyficznym słownictwem i nie inaczej jest w przypadku e-commerce. Właśnie dlatego pierwszy z modułów to Słownik SEO. Można tam znaleźć objaśnienia wszystkich pojęć, z którymi każdy zetknie się w trakcie zdobywania wiedzy na temat pozycjonowania i prowadzenia biznesu online. 

Kolejny moduł to webinary [https://www.seopilot.pl/weblive.html]. Z ich pomocą można przyswoić sporą dawkę wiedzy w krótkim czasie i w przystępnej formie. Treści na stronie pozwalają nie tylko dowiedzieć się, jak poprawnie korzystać z Seopilot.pl. Dostarczają też wielu innych informacji – np. na temat dostępnych strategii pozycjonowania czy dobierania słów kluczowych. 

SEO Kurier – duża dawka przydatnych informacji

Pod nazwą SEO Kurier kryje się z kolei obszerna baza artykułów przygotowanych z myślą o osobach, które chcą pogłębiać wiedzę z zakresu pozycjonowania czy zwiększania widoczności w sieci. Dzięki SEO Kurierowi można dowiedzieć się między innymi, jak samodzielnie przygotować kampanię w Google Ads i w jaki sposób się reklamować, by takie działania przyniosły jak najwięcej korzyści. 

SEO Kurier nie skupia się jednak tylko na tym obszarze marketingu. Można nazwać go kompleksowym przewodnikiem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Tematyka jest bowiem rozległa – od automatyzacji kampanii Google Ads, przez e-commerce aż po zagadnienia związane z content marketingiem. 

Niezbędnik pozycjonera, czyli Checklista SEO

Nie bez powodu w tak wielu dziedzinach życia wykorzystuje się checklisty. Dzięki nim można mieć wszystko pod kontrolą i nie przegapić żadnego szczegółu. Z takich list kontrolnych korzystają m.in. piloci samolotów – nawet, jeśli mają na swoim koncie już setki lotów i wiele lat doświadczenia. Dzięki temu wiedzą, że o niczym nie zapomnieli. 

Checklista może się okazać pomocna także przy pozycjonowaniu. Tym bardziej, że niższa pozycja w Google to często efekt zwykłego niedopatrzenia. Właśnie dlatego Seopilot.pl udostępnia kolejne przydatne narzędzie, jakim jest Checklista SEO. Wystarczy przejrzeć zapisane na niej punkty, by upewnić się, że wszystkie elementy kampanii zostały dopięte na ostatni guzik. 

Niski budżet czy brak niezbędnych informacji nie powinny już stanowić przeszkody dla uzyskania wysokiej pozycji w Google. Pozostaje tylko wypróbować Seopilot.pl i przekonać się, że pozycjonowanie strony może być proste. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tworzenie skutecznych treści

Jak tworzyć skuteczne treści? Pomocna może okazać się checklista

Influencerzy

Influencerzy a prawo – powstał pierwszy kodeks dobrych praktyk dla działań reklamowych