w

SKYACTIV Mazdy w komiksowej odsłonie

Skyactiv mazdy w komiksowej odsłonie

Rozwiązania stosowane w samochodach wyścigowych wykorzystane przy produkcji samochodów osobowych – tak w skrócie można opisać przełomową technologię Mazdy SKYACTIV. Najnowsze rozwiązania technologiczne i historia marki zostały w oryginalny sposób zaprezentowane w nietypowej publikacji Mazdy – komiksie „Rodzinna tradycja”.

Komiks przedstawia historię rodziny Takashi, która nieprzerwanie od kilku pokoleń związana jest z fabryką samochodów Mazdy w Hiroszimie. W świat motoryzacji sięgający początków XX wieku czytelników wprowadza senior rodu – dziadek Takashi. Przechodząc obok kolejnych eksponatów samochodów wyprodukowanych przez Mazdę mamy okazję zobaczyć jak zmieniła się technologia wykorzystywana w kolejnych modelach. Zmiana silników, skrzyń biegów, podwozia i karoserii uświadamiają, jak wiele innowacji zostało wprowadzonych na przestrzeni prawie stu lat, aby móc osiągnąć efekt SKYACTIV.

Mazda podąża własną drogą, wbrew trendom na rynku motoryzacyjnym. W przeciwieństwie do innych marek stosuje
np. optymalną pojemność silników, rozwija tradycyjne układy napędowe i nie skupia się wyłącznie na alternatywnych rozwiązaniach, jak samochody elektryczne czy hybrydowe. Mimo to marce udało się sprostać rygorystycznym wymaganiom ochrony środowiska i zapewnić najwyższy komfort i bezpieczeństwo wszystkim pasażerom.

Komiks „Rodzinna tradycja” skierowany jest nie tylko do fanów Mazdy, ale także całej motoryzacji. Przystępna forma prezentacji technologii SKYACTIV, pozwoli zrozumieć ją nawet początkującym entuzjastom czterech kółek. Komiks jest odpowiedzią na aktualne trendy marketingowe – nawiązuje do historii marki w prosty i atrakcyjny sposób. To także znakomita forma dotarcia do mężczyzn, którzy dorastali na przełomie lat 80. i 90. i tęsknią do lat dzieciństwa, w których to komiksy w Polsce cieszyły się największą popularnością.

Komiks został opracowany przez doświadczonych autorów – Grzegorza Pawlaka oraz Daniela Gizickiego. Grzegorz Pawlak to rysownik i ilustrator, należący do grona najciekawszych twórców młodego pokolenia. Wśród jego najważniejszych prac znajdują się rysunki do jednego z komiksów serii „Benedykt Dampc”. Drugi autor komiksu, Daniel Gizicki, scenarzysta komiksowy swoje prace publikował m.in. w Ziniolu i Zeszytach Komiksowych. Komiks „Rodzinna tradycja” nie jest pierwszym wspólnie realizowanym przez obu autorów projektem – są oni autorami m.in. komiksu w antologii „Niczego sobie. Komiks
o mieście Gliwice”.

– SKYACTIV w umiejętny sposób łączy niezwykle wydajny zespół napędowy, lekkie nadwozie i dynamiczny układ jezdny. Komiks „Rodzinna tradycja” w przystępny i jednocześnie atrakcyjny sposób opisuje działanie tej technologii,
a także znakomicie oddaje wartości ważne dla naszej marki m.in. wielopokoleniowe tradycje. Forma komiksu przywodzi na myśl pasjonujące i wciągające historie, na których wychowały się całe pokolenia Polaków. Historia marki idealnie wpisała się tę formułę, stwarzając twórcom szerokie pole do popisu – mówi Magdalena Węglewska, Dyrektor PR i CRM Mazdy.

Komiks „Rodzinna tradycja” dostępny jest w poniższym linku: https://issuu.com/mazda_pl/docs/mazda-rodzinna-tradycja

Czego polacy szukają w google? [raport google]

Czego Polacy szukają w Google? [raport Google]

Polacy czytają coraz mniej książek, a sprzedaż ebooków rośnie. Paradoks czy zmiana zwyczajów czytelniczych?

Polacy czytają coraz mniej książek, a sprzedaż ebooków rośnie. Paradoks czy zmiana zwyczajów czytelniczych?