w ,

Wyniki badania Gemius/PBI za grudzień 2016

Wyniki badania gemius/pbi za grudzień 2016

Poniżej prezentujemy Państwu najnowsze wyniki badania Gemius/PBI. Tabele prezentują zarówno rankingi wydawców internetowych, jak i zestawienie najpopularniejszych domen.

Liczba internautów w Polsce w grudniu 2016 roku wyniosła ogółem 27,5 mln, z czego na platformie PC (komputery osobiste używane w domu oraz w pracy) – 23,5 mln, a na platformie Mobile (smartfony i tablety) 20,9 mln.

W grudniowych danych z badania Gemius/PBI są już dostępne statystyki miesięczne dla aplikacji mobilnych. Pomiarem są objęte aplikacje mobilne, z których korzystają polscy użytkownicy urządzeń przenośnych z systemem Android lub iOS (dotyczy aplikacji audytowanych). Wyniki pokazują liczbę użytkowników i zasięgi a w przypadku aplikacji audytowanych (przyp. aplikacje audytowane to takie, która mają wpięte w kod skrypty badawcze Gemiusa) także liczbę odsłon i czas. Populacja internautów, którzy korzystają z wyłącznie z aplikacji mobilnych, bez odwiedzania stron WWW wynosi 1,7 mln.

WYDAWCY – Wszystkie platformy

Wydawcy

WYDAWCY – platforma pc

Platforma-pl

WYDAWCY – platforma mobile

Platforma-mobile

DOMENY – wszystkie platformy

Domeny

DOMENY – platforma pc

Domeny-platforma-pc

DOMENY – platforma mobile

Domeny-platforma mobile

APLIKACJE MOBILNE

Aplikacje mobilne

Według badania Gemius/PBI, liczba internautów w Polsce w grudniu 2016 roku wyniosła ogółem 27,5 mln, z czego na platformie PC (komputery osobiste używane w domu oraz w pracy) – 23,5 mln, a na platformie Mobile (smartfony i tablety) 20,9 mln

Liczebność próby: N=140 447. Grupa objęta badaniem 7-75 lat. Do badania wykorzystano dane o strukturze internautów pochodzące z badania NetTrack Millward Brown z III kwartału 2016r. i badania Maluchy z 2015r.

San escobar

Viva San Escobar. Viva internet

Marcin poradka w deloitte digital

Marcin Poradka w Deloitte Digital