w

Z Wrocławia na finał Destination Imagination w USA

Z wrocławia na finał destination imagination w usa

5 uczniów wrocławskiej Szkoły Podstawowej nr 37 wyrusza w poniedziałek 19 maja w niezwykłą podróż. Dzięki swojej wiedzy, pasji i determinacji będą reprezentować nasz kraj na Światowej Olimpiadzie Kreatywności w Knoxville w USA.

We wrześniu 2013 roku wrocławska „37” przystąpiła do ogólnoświatowego programu wspierania u dzieci rozwoju kreatywnego i twórczego myślenia Destination Imagination. Dla grupy dzieci sześcioletnich z oddziałów przedszkolnych zostały zorganizowane bezpłatne zajęcia dodatkowe, w ramach których rozwijano niestandardowe myślenie i oryginalne podejście do wyjaśniania różnych problemów. Przez pół roku najmłodsi uczestnicy DI we Wrocławiu pod czujnym okiem trenerek pracowali m.in. nad szybkim reagowaniem w warunkach niedoboru materiałów i narzędzi oraz doskonalili zdolności teatralne. Czy potrafisz zbudować wysoką konstrukcję jedynie ze 30 słomek? Dasz radę stworzyć most z butelek i kubeczków bez żadnych narzędzi? Sześciolatki z „37” poradzą sobie z tym bez trudu.

Równolegle pracowano nad tzw. wyzwaniem drużynowym. Tematem tegorocznego, dla wszystkich uczestników programu nazywanych Wschodzącymi Gwiazdami – niezależnie od szerokości geograficznej, był cyrk. Najmłodsi uczestnicy olimpiady musieli samodzielnie nazwać swój cyrk, wykreować postacie w nim występujące i stworzyć oryginalne przedstawienie zawierające obowiązkowe elementy, prezentując figury geometryczne, wpleść w akcję element balansowania oraz przedstawić różne strategie słuchania i mówienia. Wrocławianom udało się to szczególnie dobrze. Podczas polskiej olimpiady w marcu 2014 roku to właśnie dzieciaki z miasta krasnali otrzymały nagrodę specjalną, która umożliwia im wyjazd do Knoxville w Stanach Zjednoczonych w maju i reprezentowanie Polski na arenie ogólnoświatowej. Czy również i tam odniosą sukces? Przekonamy się podczas najbliższych dni.

Druzynasp37 - kopia

Jadadousa - kopia

Źródło: mat. pras.

Homebook. Pl debiutuje na rynku wydawniczym

Homebook.pl debiutuje na rynku wydawniczym

Auto dla taty, resorak dla dziecka: recepta na nudę według hot wheels

Auto dla taty, resorak dla dziecka: recepta na nudę według Hot Wheels