w

Big Picture dołącza do programu Rak’n’Roll „Dzień na U”

Big picture dzień na u

“Dzień na U” to dzień, w którym kobiety i mężczyźni potwierdzają swoje zdrowie, nie szukając wymówek w postaci braku czasu. To inicjatywa Fundacji Rak’n’Roll, której celem jest nagłaśnianie potrzeby regularnego wykonywania badań profilaktycznych (m.in. badań USG), a także przekonanie pracodawców, że warto zadbać o zdrowie swoich pracowników i przyznać im dodatkowy, płatny dzień wolnego. Na ten krok zdecydowała się agencja Big Picture, która w tym roku odpowiadała za działania PR wokół kampanii.

Inicjatywa “Dzień na U”, zachęcająca do regularnego potwierdzania swojego zdrowia,

Big picture dołącza do programu rak’n’roll „dzień na u” miała swoją kolejną odsłonę w październiku bieżącego roku. To właśnie wtedy w kalendarzu wypada symboliczna data 15 października, która przypomina o tym, że najważniejsze jest profilaktyczne dbanie o swoje zdrowie.

Na potrzeby tegorocznej edycji „Dnia na U” powstał spot, w którym Warszawska Syrenka odgrywana przez Aleksandrę Hamkało, wcieliła się w rolę sprzedawczyni w rybnym, fryzjerki i pogodynki. Umożliwiła tym samym innym kobietom pójście na USG i potwierdzenie zdrowia piersi. W​ spocie pojawiły się również m.in. Lara Gessler, Iga Krefft, Zosia Ślotała, Jagna Niedzielska, Marta Wierzbicka czy Zofia Zborowska, które mogły bez zmiany planów udać się do salonu fryzjerskiego czy zrobić zakupy w sklepie rybnym, gdzie chwilowo można było zastać zastępującą właścicielki biznesów Syrenkę.

Agencja Big Picture po raz kolejny, w ramach działań pro bono, miała okazję być zaangażowana w tworzenie spotu poprzez wybór i koordynację działań z gwiazdami, komunikację projektu od mediów oraz działania z influencerami.

Zaangażowanie zespołu agencji w kampanię zaowocowało decyzją o przystąpieniu do programu „Dzień na U”. W ramach tych działań Big Picture zapewnia wszystkim pracownikom możliwość przeprowadzenia badań w ramach czasu pracy, poprzez przyznanie jednego, dodatkowego, płatnego dnia wolnego.

Możliwość wspierania ważnych kampanii społecznych w ramach działań pro bono ma dla nas w Big Picture szczególne znaczenie. Dlatego kiedy kilka tygodni temu pojawiła się szansa, aby wesprzeć strategicznie i komunikacyjnie Fundację Rak’n’Roll – nie zastanawialiśmy się wcale. Cieszy nas nie tylko to, że wsparliśmy tak ważną inicjatywę, ale także, że w wyniku tych działań zostaliśmy zainspirowani do tego, aby pójść krok dalej! Wiemy jak ciężko znaleźć chwilę na zadbanie o siebie. Razem z Fundacją Rak’n’Roll chcemy uświadamiać nasz team, jak ważne jest znalezienie czasu na wykonanie badań profilaktycznych i potwierdzenie swojego zdrowia – powiedziała Helena Korniejew – Startegic Director w Big Picture.

Listę firm, które przystąpiły do programu “Dzień na U” znajdziemy na stronie www.dziennau.pl.

O Fundacji Rak’n’Roll

Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!: Zmieniamy schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działamy na rzecz poprawy jakości życia chorych. Pomagamy przechodzić przez raka: leczyć się godnie, żyć dobrze i z radością. Tworzymy programy, które są odpowiedzią na luki w systemie, a dotyczą potrzeb chorych i ich bliskich. Mówimy o raku rzeczowo i odważnie, przełamujemy tabu, uświadamiamy. Udało nam się stworzyć nową jakość w sposobie mówienia o chorobie w przestrzeni publicznej. Wobec rosnącej skali problemu, utrudniamy życie rakowi. Działamy na rzecz zdrowych wyborów, zachowań i otaczania siebie troską na co dzień.  

Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc ludziom w podobnej sytuacji. Więcej informacji na stronie: www.raknroll.pl


  1. Ruszyła akcja #DajWłosZRemington – Remington wspiera działania Rak’n’Roll
  2. KAERESY 0000 338 803 – pierwsze buty, które pomagają przejść przez raka, od Sofix i Fundacji Rak’n’Roll 
  3. Każde cycki są fajne – nieważne jaki mają kształt, ważne, by były zdrowe

E-commerce i omnichannel w 2023 roku. Na jakie wyzwania trzeba się przygotować?

Kampania majonez kielecki

Świąteczna kampania Majonezu Kieleckiego