w

BitBay zmienia nazwę na Zonda

Bitbay zmienia nazwę na zonda
zonda bitbay

BitBay, jedna z największych giełd kryptowalut w Europie, zmienia nazwę na Zonda. Jednocześnie firma przedstawia plany rozwoju oraz ogłasza skład zarządu. Znajdują się w nim: nowy CEO spółki Przemysław Kral, Poland Country Head i Chief Growth Officer Kamil Sikorski oraz CCO Dawid Sendecki.

Od pierwszych dni działalności w Polsce, kiedy to z giełdy korzystało zaledwie 3 000 użytkowników, handlujących głównie Bitcoinem, platforma przeszła długą drogę. Dziś BitBay jest dobrze znaną marką dla europejskich inwestorów kryptowalutowych, z ponad milionem zarejestrowanych użytkowników, pakietem produktów i możliwością inwestowania w więcej niż 50 walut cyfrowych i tokenów.

Osiem lat rozwoju oraz szybko rozszerzające się portfolio produktów, usług i walut cyfrowych doprowadziły firmę do kolejnego etapu w jej ewolucji. Nazwa Zonda, czyli w wolnym tłumaczeniu „wiatr zmian”, odzwierciedla procesy, jakie zachodzą w branży, a także nową strategię firmy. Skoncentrowana jest ona na regulacjach, edukacji i większej przystępności pod okiem nowego kierownictwa. Ambitne cele mają pomóc w zwiększeniu globalnego zasięgu firmy.

Oto jak wygląda wizja firmy według nowo mianowanego Dyrektora na Polskę, Kamila Sikorskiego: „Upowszechnienie kryptowalut nie będzie możliwe, jeśli branża nie stanie się bardziej bezpieczna, regulowana i przejrzysta. Widać, że niepewność, niewiedza i brak zaufania to największe przeszkody dla upowszechnienia cyfrowych pieniędzy. W Zondzie chcemy, aby nasi Klienci czuli się komfortowo i mogli handlować, będąc pewni swoich inwestycji. Rozwijamy intuicyjne narzędzia, przystępne programy edukacyjne i współpracujemy z regulatorami, aby pomóc naszym klientom w bezpiecznym inwestowaniu.”

Więcej niż tylko zmiana nazwy  

Od 8 listopada 2021 r., użytkownicy Zondy zauważą pierwsze oznaki zmian – nową stronę główną, nazwę, logo i design. Mimo, że strona przenosi się pod nowy adres zondaglobal.com, wszystkie loginy, konta i hasła użytkowników pozostaną niezmienione, tak samo, jak funkcjonalność serwisu.

Na przełomie II i III kwartału 2022 roku firma planuje uruchomić nową platformę handlową
i aplikację mobilną. Głównym celem przyświecającym pracom jest opracowanie takiej platformy, w której proces wejścia i uczestnictwa w rynku walut cyfrowych będzie tak prosty, jak to tylko możliwe. Ambicją Zondy jest zdefiniowanie na nowo inwestycji kryptowalutowych dla nowej generacji inwestorów pragnących rozumieć, eksperymentować i korzystać
z kryptowalut w codziennym życiu. 

Kolejną nowością będzie uruchomienie Zonda Academy na początku przyszłego roku. „Uważamy, że nie powinno się handlować żadnym aktywem, zanim nie zdobędzie się niezbędnej wiedzy i nie zrozumie ryzyka. Nasza akademia ma na celu przekazanie klientom wiedzy niezbędnej do świadomego inwestowania. Będzie ona kształcić ludzi w zakresie interpretacji złożonych danych, psychologii inwestowania oraz tego, co leży u podstaw poszczególnych projektów” – dodaje Kamil Sikorski.

Regulacja i przejrzystość jako standard

Konieczność regulacji całego rynku kryptowalut to jedno z podstawowych przekonań Zondy. Wizja ta jest w dużej mierze kształtowana przez nowego CEO Przemysława Krala, który wcześniej pełnił funkcję Chief Legal Officer w BitBay i ma ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie prawa. To Kral doprowadził do uzyskania przez BitBay licencji estońskiego FIU
i od tego czasu ściśle współpracuje z regulatorami na całym świecie.

Zonda (jeszcze jako BitBay) przeszła niedawno audyt finansowy, stając się pierwszą w Estonii w pełni licencjonowaną i regulowaną giełdą kryptowalut działającą w ramach nowych, surowych regulacji narzuconych przez estońską jednostkę analityki finansowej (FIU) jesienią 2020 roku. 

„Chcemy współpracować z regulatorami na wszystkich rynkach, na których będziemy obecni. Tylko poprzez wprowadzenie większej transparentności w świecie handlu kryptowalutami będziemy w stanie otworzyć go dla wszystkich” – dodaje Kamil Sikorski.

O Zonda:

Zonda (ex-BitBay), z ponad 1 milionem użytkowników, jest jedną z największych giełd walut cyfrowych w Europie. Firma została założona w 2014 roku i jest regulowana przez estońską jednostkę analityki finansowej (FIU). Giełda stosuje surową politykę przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Firma zapewnia bezpieczeństwo i ochronę depozytów oraz transakcji w ramach platformy, stosując rygorystyczne procedury Anti-Money Laundering (AML) i Know Your Customer (KYC).

Użytkownicy giełdy Zonda mogą dokonywać transakcji w ponad 50 walutach cyfrowych oraz tokenach w parach z walutami tradycyjnymi (EUR, GBP i PLN), stablecoinami (USDT i USDC) oraz BTC i ETH.  Zonda nieustannie rozwija i poszerza swoją działalność, co zaowocowało powstaniem takich produktów, jak Zonda FIAT Exchange oraz Zonda Pay. 

Misją Zonda jest demokratyzacja dostępu do kryptowalut poprzez opracowanie prostych, intuicyjnych narzędzi, programów edukacyjnych i struktur regulacyjnych, które pomogą użytkownikom w pewnym i bezpiecznym inwestowaniu oraz korzystaniu z kryptowalut.


List od CEO

Drodzy Inwestorzy,

8 listopada 2021 roku jest dla nas jednym z najważniejszych dni od momentu, gdy blisko osiem lat temu swoją działalność rozpoczął BitBay. Teraz jako jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut w Europie, chcemy podzielić się dobrymi wieściami zarówno z naszym gronem ponad miliona użytkowników, jak i znacznie większą rzeszą przyszłych inwestorów.

Już dzisiaj możecie zobaczyć naszą nową nazwę, logo oraz nową stronę główną pod domeną zondaglobal.com.

To dopiero początek. Z nową nazwą, nowym zarządem i nową wizją, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wyzwania ery, w której kryptowaluty mogą stać się jednym z najważniejszych instrumentów finansowych na świecie. Wiatry zmian, które niosą za sobą potrzebę transformacji systemu finansowego i gotowości na przyszłość, wymagają odpowiedzialnych i proaktywnych działań ze strony kluczowych podmiotów rynkowych, takich jak Zonda.

Podejmujemy to wyzwanie. Punktem wyjścia do naszych działań będą podstawowe dla nas zasady: budowanie zaufania w relacji z inwestorami, prostota designu i edukacja klientów.

Regulacje na pierwszym planie

Zaczynaliśmy od grupy 3 tys. użytkowników w naszym pierwszym roku działania, inwestujących przede wszystkim w Bitcoina. Z czasem okazało się, że świat kryptowalut ma do zaoferowania znacznie więcej. BitBay towarzyszyło inwestorom w tej podróży, obserwując ich zmieniające się nawyki finansowe i systematycznie dostosowując się do nowych potrzeb. Obecnie z naszej platformy korzysta ponad milion osób, które nam zaufały – zrobimy wszystko, aby sprostać ich oczekiwaniom.

Zgodność z przepisami i regulacjami w każdym aspekcie działalności wciąż będzie dla nas kluczowa. Jeszcze jako marka BitBay uzyskaliśmy licencję estońskiego regulatora – Financial Intelligence Unit (FIU) – i przeszliśmy ścisły audyt finansowy jako pierwsza giełda kryptowalut w Estonii. W ten sposób staliśmy się w pełni nadzorowanym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi prawne.

Prosto i zawsze kompetentnie

Popularność i uniwersalność kryptowalut przyciągają coraz większe zainteresowanie, ale narzędzia, które umożliwiają dostęp do tego świata, bywają trudne do zrozumienia. To coś, co wymaga zmiany. Naszym celem w Zonda jest, aby inwestowanie w cyfrowe zasoby było prostsze i szerzej dostępne. Opracowujemy intuicyjne narzędzia i programy edukacyjne, aby nikt nie był wykluczony z partycypowania w przyszłości finansów. Nasza nowa platforma handlowa i aplikacja mobilna, których uruchomienie planowane jest na II lub III kwartał 2022 roku, są projektowane tak, aby wejście w świat kryptowalut i jego zgłębianie było jak najprostsze, a zarazem – najbezpieczniejsze.

Razem ku przyszłości

Od października 2019 r. miałem zaszczyt koordynować procesy związane z bezpieczeństwem i transparentnością działań firmy jako Chief Legal Officer w BitBay. Dzisiaj jako CEO marki Zonda, dalej będę zarządzał tymi aspektami. Moje 20 lat doświadczenia prawniczego w połączeniu z bogatą historią na stanowiskach menedżerskich zostanie wykorzystane, aby stworzyć przystępne i bezpieczne środowisko dla osób, które chcą być na bieżąco ze światem nowoczesnych finansów.

Mamy świadomość, że podejmujemy się bardzo ambitnych zadań. Na tak fascynującym, szybko zmieniającym się i przyszłościowym rynku, na jakim działa Zonda, skala wyzwań nie może być inna. Dziękujemy Wam, że towarzyszycie nam w tej niezwykłej podróży do przyszłości finansów.


 1. Kryptowaluty mogą zagrozić przyszłości sektora bankowego
 2. O bitcoinach słów kilka… czym są kryptowaluty?
 3. Producent kultowych gier z lat 70. stworzył własną kryptowalutę. Atari ma pozwolić na dokonywanie płatności w branży rozrywki online

5 komentarzy

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Lego

  Nowa świąteczna kampania marki LEGO® celebruje nieograniczoną kreatywność dziecięcej wyobraźni

  Agnieszka kruszewska

  Agnieszka Kruszewska w MullenLowe Warsaw