Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Bohdan Smoleń pyta internautów: „A z czego Ty byś zrezygnował, żeby nam pomóc?”

Bohdan Smoleń, zawodnicy Warty Poznań oraz Maria Pawlikowska-Jasnorzewska – co łączy te wszystkie postaci? Świąteczna akcja Citeam.pl, który w tym roku namawia internautów do rezygnowania z drobnych przyjemności po to, by zaoszczędzone złotówki przekuć w tysiące złotych wsparcia dla Fundacji „Stworzenia Pana Smolenia”. Pomóc może każdy, a opcji jest wiele: od cegiełki za symboliczne pięć złotych po licytację dzieł sztuki.

Przed Świętami Bożego Narodzenia, w natłoku spraw organizacyjnych i zakupów, czasem zapominamy, że tuż obok nas znajdują się ludzie, którzy potrzebują pomocy. Nie musimy robić wiele – wystarczy połączyć siły z setkami innych osób, które rezygnując z drobnych przyjemności przekażą niewielkie sumy na wspólny cel. Jak jednak namówić tak dużą grupę do zbiorowych wyrzeczeń? Najlepiej świecąc przykładem i rzucając wyzwanie internautom: „A z czego Ty byś zrezygnował, żeby pomóc?”

 

80 tys. zł w 2 tygodnie – a ile w tym roku?

– W tym roku zbieramy fundusze dla Fundacji „Stworzenia Pana Smolenia”, która prowadzi zajęcia z hipoterapii dla setki niepełnosprawnych dzieci i dorosłych. Założyciel Fundacji, Bohdan Smoleń, rezygnuje m.in. z kolekcji rysunków Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej wystawiając je na licytację. My również rezygnujemy z pewnych rzeczy, ale przede wszystkim podwajamy sumy cegiełek charytatywnych nabywanych przez internautów – mówi Marta Krauze, dyrektor serwisu Citeam.pl, pomysłodawca akcji.
Cegiełki można znaleźć na serwisie Citeam.pl, w kategorii Cała Polska. Do wyboru jest kilka opcji cenowych, dzięki czemu każdy decyduje o wysokości kwoty, jaką chce przekazać na rzecz Fundacji Bohdana Smolenia – 5, 10, 20, 50, 100 lub nawet 500 zł, przy czym wartość każdego kuponu charytatywnego jest podwajana przez Citeam.pl. W ubiegłym roku, za pośrednictwem podobnego mechanizmu, serwis zebrał i przekazał ponad 80 tys. zł na rzecz Fundacji „Hospicjum To Też Życie” – czy w tym roku padnie rekord?

Rarytasy na aukcjach: Pawlikowska-Jasnorzewska, Kossak i Kaczmarek

– Liczymy na dobre serce i pomoc internautów. Dzięki zebranym funduszom będziemy w stanie przeprowadzić niezbędną modernizację ośrodka, w którym prowadzimy zajęcia hipoterapeutyczne, szkolenia, zawody olimpiad specjalnych. Zbieramy m.in. na wykonanie nowej ujeżdżalni, wymianę podłoża jeździeckiego, wykonanie wiaty na sprzęty i wiele innych – wymienia Joanna Regulska z Fundacji „Stworzenia Pana Smolenia”. Fundacja została założona w podpoznańskim Baranówku w 2007 roku przez legendarnego aktora kabaretowego, Bohdana Smolenia, który, na ile tylko pozwala zdrowie, wspiera zastęp wolontariuszy, trenerów i pracowników Fundacji. I tam też, pod Poznaniem, mieszka do dziś.

Oprócz kuponów-cegiełek, Fundacja Bohdana Smolenia, z pomocą Citeam.pl, uruchomiła na Allegro.pl charytatywne aukcje, wśród których znajduje się prawdziwa perełka – kolekcja rysunków Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Dzieła artystki, takie jak ilustracja do wiersza zatytułowana „Noc Zeppelinów” czy kilka rysunków z kotami, będzie można licytować do 16 grudnia włącznie. Aukcje rysunków to z pewnością nie lada gratka dla fanów Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, którzy kilka tygodni temu mieli okazję zakupić wstrząsający pamiętnik poetki, „Wojnę szatan spłodził. Zapiski 1939-1945”.

Źródło: mat. pras.