Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Co zrobiłbyś na ich miejscu? Szkocka kampania zdradza kulisy pracy policji

Policjant z przebitym gardłem kurczowo trzyma się za szyję. Jego koleżanka patrzy w oczy mężczyzny, który przed chwilą zaatakował go nożem – co zrobiłbyś na jej miejscu? Spoty stworzone na zlecenie Szkockiej Federacji Policyjnej pokazują ekstremalne sytuacje, będące codziennością wielu funkcjonariuszy.

Koncepcję spotów zrealizowanych w filmowej konwencji opracowała agencja Brain Candy. Ich akcja powoli zmierza do punktu kulminacyjnego, w którym każdy zadaje sobie to samo pytanie – co zrobiłbym na jej/jego miejscu?

W pierwszym spocie młoda policjantka staje oko w oko z nożownikiem:

W drugim policjant pomaga ofierze wypadku samochodowego z pełną świadomością, że może przypłacić to życiem:

W trzecim młody funkcjonariusz musi wybierać między zakończeniem własnej interwencji i pomocą koledze, któremu zagraża niebezpieczeństwo:

By podkreślić autentyczność wydarzeń, przy każdym z bohaterów filmu wyświetla się jego biogram – imię, wiek, stan cywilny i liczba dzieci oraz, w przypadku jednego z nich, również wnuków. Naturalizm relacji ma uświadomić oglądającym, że praca w policji często odbywa się w niezwykle stresujących warunkach i wymaga podejmowania trudnych wyborów, które mogą zaważyć nie tylko na życiu ofiar czy przestępców, ale również samych funkcjonariuszy.