Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Filmoteka Szkolna z nowym serwisem www

Agencja GoldenSubmarine przygotowała nową stronę WWW dla Filmoteki Szkolnej www.filmotekaszkolna.pl. Serwis prowadzony przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny jest skierowany do uczniów oraz nauczycieli zainteresowanych  włączeniem elementów edukacji filmowej do programów nauczania.

Odświeżona wersja serwisu zyskała nowoczesny wygląd, ale przede wszystkim stała się czytelniejsza dla użytkowników.  Strona została podzielona na sekcje dla uczniów oraz dla nauczycieli. Każda z grup może znaleźć i wykorzystać przygotowane dla niej treści, które aktywizują do działań filmowych i pomagają wzbogacić prowadzone zajęcia. Oprócz wielu scenariuszy lekcji, materiałów multimedialnych i aktualności związanych z edukacją filmową, w serwisie znajduje się  baza ponad 100 filmów, do której dostęp mają uczestnicy programu. Nowa strona  w jasny sposób opisuje cele Filmoteki Szkolnej i zachęca  odwiedzających do udziału w programie.

Filmoteka Szkolna to program prowadzony przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu PISF obejmujący swoim zasięgiem prawie 14 tysięcy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nauczyciele i uczniowie uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Liderów programu w Pracowniach Filmoteki Szkolnej ulokowanych w szkołach na terenie całego kraju, warsztatach Wędrujących Filmoznawców Filmoteki Szkolnej oraz projektach realizowanych przy współpracy instytucji partnerskich.
GoldenSubmarine była odpowiedzialna za przygotowanie serwisu –  zarówno pod kątem UX, jak i programistycznym. Agencja przygotowała również kreację strony.

***

 

program afiliacyjny

Dodaj komentarz