w

Grać, grać i jeszcze raz grać! 🕹️🇵🇱 Raport Huawei

Grać, grać i jeszcze raz grać! 🕹️🇵🇱 raport huawei

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co robią Polacy, kiedy są spóźnieni na pociąg, czy też czekają na kolejkę w przychodni? Odpowiedź jest prosta: grają w gry!

Huawei właśnie opublikowało badania, z których wynika, że „Z grami na smartfonie nie ma żartów!” (źródło: każdy Polak z telefonem w ręku).

Gry są jak ziemniaczki na obiad – uniwersalne!

Z badania wynika, że 73% Polaków po prostu uwielbia gry wideo! Młodzi? Grają. Ci po 50-tce? Też grają. Niezależnie od wieku, wykształcenia i wynagrodzenia, Polacy uwielbiają wirtualne rozrywki.

Trzy czwarte polaków regularnie korzysta z gier wideo - najczęściej na smartfonie - infografika

Smartfony – nasza osobista konsola

44% z nas wskazuje smartfony jako ulubioną platformę do grania. Szczerze, kto by się opierał luksusowi grania w autobusie, w poczekalni, a nawet na przerwach w pracy? W praktyce okazuje się, że najwięcej gramy… w domu. Tak, najbardziej „mobilne” urządzenia używamy w najmniej „mobilnych” okolicznościach. Ironia, czy co?

Co kręci Polaków w grach?

Jeżeli myślisz, że to strzelanki czy gry RPG, to jesteś w błędzie. Polacy kochają gry logiczne (49%), karciane (36%), zręcznościowe (34%) i strategiczne (31%). AR (rzeczywistość rozszerzona)? Pfff, tylko 6% się za to łapie. Czyli bardziej nas interesuje rozwiązanie zagadki niż łapanie Pokemonów na ulicach Warszawy.

Pewność, bezpieczeństwo i… AppGallery!

Gdzie Polacy najczęściej ściągają gry? Oczywiście z zaufanych źródeł. Huawei AppGallery tu rządzi! W dodatku, co 14% gra w coś, co już było preinstalowane na telefonie. No cóż, lenistwo czy zaufanie do producenta? Niech każdy zinterpretuje to po swojemu.

Nie pytaj „czy gram”, pytaj „jak długo gram”

A jak długo trwa jedna sesja grania? Otóż, większość (75%) gra nie dłużej niż godzinę. Więc wygląda na to, że nie jesteśmy aż takim narodem zatwardziałych graczy.

Gry na smartfonach to nie przelewki. Od najmłodszych po tych z nieco więcej życiowym doświadczeniem – wszyscy gramy. I to na serio! Wychodzi na to, że w Polsce każdy jest potajemnym gamerem. Nie wierzysz? Spójrz na swojego sąsiada w autobusie. Ten co śmieje się do telefonu? Pewnie właśnie ustanowił nowy rekord w Candy Crush.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Huawei, a jeżeli jesteś medialną osobowością, zgłoś się do Łukasza Żukowskiego. On wie, co dobre!

Na razie, trzymajcie się ciepło i grajcie na zdrowie! 🎮✌️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vistula kampania

Nowa kampania Vistula AW23

Michał koterski reklama materac

Michał Koterski w kampanii nawiązującej do kultowego “Dnia Świra”