Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Influencerów nie obsługujemy i co nam Pan zrobi?

Często porusza się temat współpracy marki i blogera/influencera. Zazwyczaj blogerzy skarżą się na to że marki czy ich przedstawiciele, chcą pracować w barterze „za 3 pary skarpetek”, marki narzekają na sfochowane „szeroko znane w wąskich kręgach” gwiazdy polskiej blogosfery, z którymi ciężko współpracować.  Dzisiaj przedstawiamy ciekawy case współpracy (a właściwie jej braku) marki i blogerki.

22-letnia youtuberka Elle Darby skontaktowała się z właścicielem hotelu The White Moose (Dublin) z pytaniem czy byłby zainteresowany ewentualną współpracą barterową. Czyli w zamian za darmowy pobyt miała zrobić filmik i zdjęcia na Instagram. A że ma 87,000 subskrybentów, więc jest pewna, że będzie to świetna reklama zasięgowa dla hotelu.

Właściciel hotelu opublikował tego maila:

Influencerów nie obsługujemy i co nam Pan zrobi? 1

 

Okazało się jednak, że właściciel nie jest zainteresowany współpracą, co więcej, opublikował swoją odpowiedź w kanałach społecznościowych.

Zadaje przy tym proste pytania „Jeśli zgodzę się na Twój darmowy pobyt, to kto pracownikom, którzy będą Cię obsługiwać (sprzątaczki, kelnerzy, recepcjonistki)? Kto zapłaci za energię i wodę? Kto poniesie koszty prania? Może powinienem powiedzieć mojemu personelowi, że zamiast wypłaty, będą mogli pojawić się w Twoim filmie?

Niestety przez tę publikację influencerka twierdzi, że stała się ofiarą hejtu internetowego (choć właściciel hotelu nie opublikował jej danych). Zdecydowała się powiedzieć na YT, że została ośmieszona.

 

Wydawać by się mogło, że taki film sprawi, że właściciel zaprosi ją na darmowy tydzień, zapłaci za wypranie pościeli i położy czekoladkę na poduszce. Nic bardziej mylnego – teraz wszyscy blogerzy i influencerzy mają zabroniony wstęp do jego hotelu.

24 Comments

Skomentuj

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *