w

InPost Finanse uruchamia punkty kasowe w Urzędach Skarbowych

Inpost finanse uruchamia punkty kasowe w urzędach skarbowych

InPost Finanse – w oparciu o zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na działalność w charakterze krajowej instytucji płatniczej – uruchamia punkty kasowe w urzędach skarbowych. Spółka umożliwi dokonywanie wszystkich opłat skarbowych, m.in. z tytułu przyjmowania zobowiązań podatkowych oraz wydawania pozwoleń i koncesji.

Tego typu usługi może świadczyć wyłącznie podmiot będący uprawnionym dostawcą usług płatniczych i posiadający zezwolenie KNF. Kooperacja z Urzędami Skarbowymi to kolejny etap rozszerzania usług finansowych firmy na terytorium Polski. Od kilku lat InPost Finanse proponuje swoim klientom bogatą ofertę produktową m.in. z zakresu: ubezpieczeń, dostarczania przekazów pieniężnych czy mobilnych płatności. Punkty kasowe spółki mają być docelowo uruchamiane nie tylko w urzędach skarbowych, ale również m.in. urzędach miast oraz gmin, a także zakładach gospodarowania nieruchomościami.

Pierwsze punkty kasowe zostały uruchomione w Zielonej Górze, gdzie InPost Finanse rozpoczął świadczenie usług w dwóch urzędach skarbowych. Spółka niedawno zwyciężyła także w konkursach ofert organizowanych przez Urzędy Skarbowe w Myszkowie oraz Lublińcu. InPost Finanse planuje również wprowadzanie podobnych punktów w kolejnych polskich miastach – aktualnie trwają postępowania przetargowe.

Na polskim rynku pełną obsługę kasową – także w obszarze opłat skarbowych – pełniły do tej pory w zdecydowanej większości banki. Uprawnienia do świadczenia usług w tym zakresie wydawane są przez Komisję Nadzoru Finansowego, na podstawie restrykcyjnych wytycznych. Taki status przyznawany jest wyłącznie instytucjom, które – zdaniem KNF – są w stanie zapewnić odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa, spełnić szereg warunków prawnych, finansowych oraz technicznych, a także posiadać niezbędne doświadczenie i wykształcenie – adekwatne do rodzaju i zakresu działalności1. Usługi – świadczone przez InPost Finanse w charakterze krajowej instytucji płatniczej – obejmują m.in.: przyjmowanie wpłat gotówki i dokonywanie wypłat gotówki z rachunku płatniczego, wykonywanie transakcji płatniczych oraz umożliwianie wykonania transakcji płatniczych, zainicjowanych przez akceptanta lub za jego pośrednictwem.

– InPost Finanse jest uznanym partnerem wielu instytucji publicznych w zakresie dostarczania przekazów pieniężnych. Dążymy jednak do dalszego rozwoju oferty w obszarze usług finansowych – stąd decyzja o startowaniu w przetargach na uruchamianie punktów kasowych m.in. w urzędach skarbowych. Nowy segment działalności traktujemy jako kolejne wyzwanie – świadczymy usługi na najwyższym poziomie, a potwierdza to zarówno zadowolenie klientów, jak i status krajowej instytucji płatniczej przyznany nam przez KNF. Nie dziwię się, że podmioty publiczne coraz częściej decydują się właśnie na naszą ofertę – wprowadzane przez nas usługi są bardzo innowacyjne, znani też jesteśmy z wyjątkowej solidności obsługi. Opłaty skarbowe powierzane są najbardziej zaufanym partnerom i my do takich należymy – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, do której należy InPost Finanse.

Źródło: mat. pras.

Czy smart tv jest „smart”?

Czy smart TV jest „smart”?

Aplikacja „pamięć miasta” w hołdzie powstaniu warszawskiemu

Aplikacja „Pamięć Miasta” w hołdzie Powstaniu Warszawskiemu