w

MEC i Maxus tworzą Wavemaker

MEC i  łączą siły, a owocem fuzji agencji mediowych WPP jest Wavemaker. Pod nową marką agencja będzie działała w 90 krajach, w tym – Polsce. Udział nowej struktury w rynku agencyjnym sięga tu blisko 17 proc.*

Media, technologia i kontent: na tych trzech filarach opiera swoje pozycjonowanie nowa firma na rynku agencji mediowych. Wavemaker powstaje z połączenia należących do WPP marek MEC oraz Maxus. Celem fuzji jest zmaksymalizowanie ich potencjału w kluczowych dla reklamodawców obszarach.

Jak mówi Tim Castree, globalny CEO MEC oraz Wavemaker: „Naszym celem jest dostarczenie marketerom rozwiązań wspierających transformację i wzrost ich biznesu m.in. dzięki dogłębnemu zrozumieniu ścieżki zakupowej oraz możliwości zintegrowania danych z niej płynących z rozwiązaniami technologicznymi GroupM. Ten cel odzwierciedla powstanie, specjalizacja oraz pozycjonowanie Wavemaker”.

Kelly Clark, globalny CEO GroupM dodaje: “Wavemaker to nowa globalna marka z mocną i unikatową propozycją dla klientów. Tim i jego zespół mogą w jej rozwoju liczyć na pełne wsparcie ze strony GroupM”.

Zakończenie wprowadzania nowej marki oraz jej identyfikacji wizualnej na rynkach lokalnych zbiegnie się ukończeniem procesu łączenia obu agencji planowanym na styczeń 2018 roku. Wavemaker będzie prowadził działalność w 90 krajach, a zatrudnienie nowej struktury przekroczy 8,5 tys. pracowników. Do grona globalnych klientów agencji należą L’Oreal, Vodafone, Marriott, Colgate-Palmolive, Paramount.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak wygląda ścieżka e-zakupowa polskiego turysty?

Jak wygląda ścieżka e-zakupowa polskiego turysty?

Pozdro techno

Pozdro Techno Białystok