w

Niepotrzebne ubrania? Oddaj je w drodze do pracy i wesprzyj wybraną fundację

UbraniaDoOddania.pl to inicjatywa, która umożliwia przekazywanie zbędnej odzieży oraz jednoczesne wsparcie finansowe wybranej akcji charytatywnej bez ponoszenia żadnych kosztów. Dzięki współpracy z partnerem logistycznym, firmą kurierską DPD, na portalu pojawiła się możliwość samodzielnego nadania paczki z ubraniami w jednym z 2500 punktów DPD Pickup w całej Polsce.  

Przemysł odzieżowy znajduje się na drugim miejscu, zaraz po przemyśle naftowym, pod względem ilości generowanych zanieczyszczeń. Szacuje się, że odpowiada aż za 1/5 przemysłowych zanieczyszczeń wody, a także pochłania ogromne jej zasoby. Co roku w Polsce produkuje się 2,5 mln ton odpadów tekstylnych, a tylko niewielka ich ilość wprowadzana jest do ponownego obiegu. Na ten problem uwagę zwrócili Zosia Zochniak oraz Tomasz Bocian, założyciele portalu UbraniaDoOddania.pl.

Jeszcze zanim wpadliśmy na pomysł stworzenia portalu, oceniliśmy nasze własne zachowania zarówno zakupowe, jak i te szeroko związane z ekologią. Chcieliśmy w zrównoważony sposób zredukować ilość posiadanych rzeczy, w tym zdecydowanie zbyt dużą ilość ubrań. Jednocześnie byliśmy świadomi, że popularne formy zbiórek nie zawsze należą do wiarygodnych. Dlatego stworzyliśmy UbraniaDoOddania.pl, czyli bazujący na idei obiegu zamkniętego całkowicie transparentny system, który pozwala na przekazanie zbędnej odzieży, niosąc przy tym realną pomoc potrzebującym oraz całej planecie – Zosia Zochniak, współzałożycielka portalu

Do tej pory zapakowane w karton ubrania odbierane były przez kuriera. Teraz na portalu pojawiła się także możliwość samodzielnego nadawania ubrań w punktach DPD Pickup. Zbędną odzież można nadać w jednym z 2500 punktów w całej Polsce. Waga paczki powinna mieścić się w przedziale między 10 a 20 kg, a jej najdłuższa krawędź nie powinna mieć więcej niż 100 cm. Cała procedura, niezależnie od wybranego sposobu przekazania paczki, dla pomagającego jest zupełnie bezkosztowa.

Wprowadzenie możliwości samodzielnego nadawania paczek z odzieżą to odpowiedź na potrzeby wspierających nas osób, które nie zawsze mają czas, aby czekać w domu na przybycie kuriera. Teraz karton z ubraniami mogą przekazać samodzielnie w drodze do pracy czy szkoły – Zosia Zochniak, współzałożycielka portalu

Każdy gram oddanej, niezniszczonej odzieży przeliczany jest na pieniądze, które zostają przekazane wybranej akcji charytatywnej. Kilogram oddanych ubrań to złotówka dla wybranej organizacji. Zebrane ubrania podlegają sortowaniu, a te dobrej jakości trafiają do ponownego obiegu, tym samym ograniczając produkcję nowej odzieży oraz generowane zanieczyszczenia.
2500 punktów radości pomagania. Jpg

Kierując się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu, DPD Polska włącza się w projekty, które zmniejszają wpływ działalności człowieka na środowisko i promują ideę less waste. Współpraca ze startupem UbraniaDoOddania.pl odpowiada tym celom i dodatkowo wzmacnia więzi społeczne. Bliski nam koncept gospodarki o obiegu zamkniętym przyczynia się do zapobiegania postępującej degradacji środowiska poprzez ograniczanie nadmiaru odpadów, w tym zużytej odzieży, i ich właściwy recykling – Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska

Więcej informacji na temat inicjatywy UbraniaDoOddania.pl, w tym instrukcje, jak zapakować karton z ubraniami dostępne są na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Whopper

Burger King z burgerem Whoppyr dla Poznania

Salestube

SalesTube uruchamia filię w Rosji