w

Nowa kolekcja IKEA ÖMSESIDIG inspirowana mieszanką kultur Ameryki Łacińskiej

Nowa kolekcja ikea ömsesidig inspirowana mieszanką kultur ameryki łacińskiej

Pyszne jedzenie, spotkania z bliskimi, dobra zabawa – to aspekty, które Latynosi cenią w życiu najbardziej. We współpracy z dziewięciorgiem artystów, którzy wnieśli swoje doświadczenia związane ze sztuką, modą, projektowaniem i architekturą, powstała wyjątkowa kolekcja ÖMSESIDIG. Dzięki niej stworzysz w domu atmosferę do miłego spędzania czasu w gronie znajomych. A wszystko to z barwnymi, latynoamerykańskimi akcentami.

Ikea ömsesidig

Ikea ömsesidig Ikea ömsesidig Ikea ömsesidig

Ameryka Łacińska to bogactwo tradycji i kultur, a jej mieszkańcy słyną z zamiłowania do celebracji każdej chwili życia. Chcąc to wykorzystać, IKEA zaprosiła do współpracy dziewięcioro artystów z Kolumbii, Chile i Meksyku, by wspólnie stworzyć kolekcję ÖMSESIDIG zachęcającą do spontanicznego spędzania czasu z bliskimi – zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

IKEA od lat poszerza swoją wiedzę na temat życia w domu ludzi na całym świecie. Co roku przeprowadza badania i publikuje obszerny raport na ten temat, co czyni markę ekspertem w dziedzinie odpowiadania na oczekiwania i potrzeby mieszkańców nawet najodleglejszych krajów świata. Z okazji otwarcia sklepów na nowych rynkach w Ameryce Łacińskiej (w tym w Chile, Kolumbii i Peru) wypuszcza kolekcję, która składa hołd mieszance kultur tego regionu. 

Artyści

  • Marisol Centeno, textile designer, Mexico
  • Liliana Ovalle, industrial designer, Mexico
  • Nicolás Rivero, fashion designer, Colombia
  • Diana Ordóñez, artist, Colombia
  • Álvaro Clavijo, chef, Colombia
  • Abel Cárcamo Segovia, product designer, Chile
  • Trini Guzmán, artist, Chile
  • Catalina Zarhi, ceramicist, Chile
  • Felipe Assadi, architect, Chile

Ta kolekcja to dla nas prawdziwy powód do dumy. Fascynują nas nowe kraje, ludzie i projektanci. Artyści, których zaprosiliśmy do współpracy, są wschodzącymi gwiazdami w różnych dziedzinach twórczości. Wspólnie z nimi zaprojektowaliśmy przedmioty, które łączą w sobie demokratyczne wzornictwo IKEA z lokalnymi tradycjami typowymi dla Ameryki Łacińskiej – mówi Tjeerd van Waijenburg, kierownik ds. projektowania asortymentu i produktów IKEA.

Linia ÖMSESIDIG składa się z 30 oryginalnych produktów takich jak szklane naczynia i zastawa stołowa, dekoracyjne girlandy, zabawne klosze, przyciągające wzrok tekstylia i torby pełne wzorów i nasyconych kolorów. Kolekcja jest dostępna wyłącznie online na stronie IKEA.pl oraz w Aplikacji Mobilnej IKEA od kwietnia 2023 roku.

Ekonomia twórców

Kariera twórcy internetowego marzeniem co trzeciego amerykańskiego dziecka. Najnowsze statystyki dotyczące najmodniejszego zawodu XXI wieku

My rodzice dzieci trans kampania spoleczna

Rusza kampania społeczna My, Rodzice dzieci trans