w

Wojtek Kowalczyk w MTG

Wojtek kowalczyk w mtg

Od 23 marca Wojciech Kowalczyk obejmie stanowisko Head of Advertising Sales and Marketing Poland w Modern Times Group (MTG) – międzynarodowej grupie mediowej, działającej na terenie sześciu kontynentów, w obszarze kanałów telewizyjnych free-TV i pay-TV, a także radia i produkcji programów. W Polsce dostępnych jest 5 kanałów należących do MTG: Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat Nature oraz Viasat History HD i Viasat Nature HD.

Wojciech Kowalczyk związany jest z mediami i reklamą od ponad 10 lat. Karierę rozpoczynał w Optimum Media OMD, w którym był odpowiedzialny za strategie mediowe dla takich marek jak McDonald’s, Johnson&Johnson czy Lotos.
W 2006 roku rozpoczął pracę w Atmedia, gdzie specjalizował się w badaniach oraz marketingu. W 2010 roku objął stanowisko Dyrektora Marketingu i pełnił tę funkcję do roku 2015.

Wojciech Kowalczyk pełni również funkcję arbitra Komisji Etyki Reklamy. Był prelegentem m.in. Research Director Meeting, EGTA (Kolonia 2012), Kongresu Dziecięcego (Warszawa, 2010), Channel’s Summit (Londyn, 2010-2012), Purple Day, Mindhshare (Warszawa, 2012), Crimea Media Com Summit (Ałuszta, 2013). Jest wykładowcą w Warszawskiej Szkole Reklamy oraz autorem i współwłaścicielem branżowego bloga ScreenLovers.pl. W MTG będzie odpowiedzialny m.in. za wszystkie aktywności dot. sprzedaży czasu reklamowego oraz promocję stacji MTG w Polsce.

„Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu tworzącego stacje nagradzane m.in. Telekamerą” – komentuje Wojciech Kowalczyk. „Przede wszystkim chcę się skupić na zwiększeniu rozpoznawalności stacji oraz rozwijać strategię sprzedaży reklam, a także wzmacniać obecność i działania biznesowe MTG w Polsce.” – dodaje.

„Jestem niezwykle zadowolony z faktu, że Wojciech rozpoczyna współpracę z MTG w kluczowym momencie działalności firmy w Polsce. Ma wieloletnie doświadczenie, wysoką pozycję w branży, budował strategie mediowe dla światowych gigantów – to wszystko utwierdza mnie w przekonaniu, że Wojciech doskonale rozumie nasze potrzeby komunikacyjne, dzięki czemu pomoże MTG budować i rozwijać naszą działalność w Polsce, przenosząc nasze bogate doświadczenie międzynarodowe na rynek krajowy.” – mówi Aleks Habdank-Toczyski, Prezes pionu płatnej telewizji MTG na teren krajów rozwijających się.

O Polsat Viasat

Kanały Polsat Viasat dostępne są przez całą dobę, poprzez platformy satelitarne i operatorów telewizji kablowej, w wersji polskiej czytanej przez lektora. Co roku emitowane są premiery najwyższej jakości programów, które przyciągają uwagę licznej i stale powiększającej się widowni. Ponadto, Polsat Viasat History jest twórcą, nagrodzonego Telekamerą, projektu „Przywracamy historię do życia w szkołach”, który ma na celu wspierać rozwój pasji historycznych wśród młodzieży za pomocą codziennego pasma historycznego, akcja objęta jest honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Durex radzi, co zrobić ze smartfonem w sypialni

Durex radzi, co zrobić ze smartfonem w sypialni

Nie masz aparatu? Zrób sesję skanerem

Nie masz aparatu? Zrób sesję skanerem