w

Pierwsza w Polsce reklama z recyklingu zawisła w Poznaniu

Reklama z recyklingu

Miesiąc temu poznaniacy podczas wspólnej akcji marki Duży Ben i miasta Poznania „Posezonowe sprzątanie brzegów Warty” zebrali prawie 300 kg kapsli, czyli blisko 56 000 sztuk! Wykorzystano je do niezwykłej instalacji, która zawisła przy ul. Głogowskiej. To nie jest zwykły szyld, to baner, który ma nas zachęcać do wspólnego dbania o środowisko.

Reklama z recyklingu

Pierwsza w polsce reklama z recyklingu zawisła w poznaniu

Pierwsza w polsce reklama z recyklingu zawisła w poznaniu

Pozytywny odzew, z jakim spotkali się inicjatorzy akcji, stał się bodźcem do ustanowienia 21 września Dniem Kapsla.

Dzień Kapsla został już oficjalnie wpisany do kalendarza świąt nietypowych. Instalacja banerowa przy Głogowskiej (tuż obok Dworca Zachodniego) prezentuje wyjątkowy kapsel, który został wypełniono kapslami zebranymi 21 września br. na dwóch hektarach brzegów Warty.

– Przyznam, że zaskoczył nas fakt, jak trudno jest zebrać porzucone kapsle. Są małe i łatwo wbijają się w ziemię, dlatego aby je podnieść, musieliśmy wymyślić sobie specjalną technikę ich podważania. Liczba zebranych kapsli porusza wyobraźnię. Nie sądziliśmy że jest ich aż tak dużo. A nasza akcja trwała zaledwie cztery godziny – mówi Daniel Nowaczyk, brand manager reprezentujący sieć Duży Ben pomysłodawca akcji i plakatu z recyklingu. Jako marka zachęcamy do wspólnej, ale i odpowiedzialnej zabawy. Liczymy, że ten plakat wzbudzi zainteresowanie przechodniów, którzy dołączą do naszej akcji w przyszłym roku – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porsche

Andrzej Seweryn, Jimek i Polonez w nostalgicznej reklamie Porsche 911

Uber freight

Uber Freight wchodzi do Polski