w

Rozkwit influencer marketingu w erze sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja (AI) zmienia oblicze wielu branż, a influencer marketing nie jest wyjątkiem. Dzięki AI, proces dobierania twórców do marek staje się precyzyjniejszy, a automatyzacja różnych procesów jest już rzeczywistością. Najważniejsze jednak, że technologia ta pomaga zwalczać fałszywe konta i nieuczciwe praktyki.

Według najnowszego raportu, wartość światowego rynku influencer marketingu osiągnie w 2023 roku 21,1 miliarda dolarów. Branża w Polsce także dostrzega znaczenie transparentności i odpowiedzialności influencerów, dążąc do większej profesjonalizacji.

Jak AI wpływa na influencer marketing? Oto kilka kluczowych obszarów:

  • Analiza Danych: AI bada zaangażowanie odbiorców, demografię i preferencje, pomagając markom lepiej zrozumieć swoją publiczność.
  • Monitorowanie Konkurencji i Trendów: Sztuczna inteligencja obserwuje rynek, porównuje wyniki i dostosowuje strategię do sezonowych zmian.
  • Ocena Autentyczności: Technologia ta ocenia spójność, autentyczność i zgodność treści z wytycznymi marki.

Co więcej, AI wykorzystywane jest do wykrywania nieprawdziwych kont i botów, które mogą fałszować wyniki. Jak podkreśla Karina Hertel, Partner Zarządzający BrandLift:

Dzięki narzędziom bazującym na AI jesteśmy także w stanie wykrywać nieprawdziwe konta oraz boty, które mogą zafałszować wyniki influencera. Jako BrandLift stworzyliśmy autorską platformę, na której analizujemy profile pod kątem pozyskiwania obserwatorów i obszarów tematycznych, na które mają największe zaangażowanie. By znaleźć się w naszej bazie, każdy z twórców musi przejść taką weryfikację.

Mimo wielu korzyści, sztuczna inteligencja stawia przed nami także wyzwania, takie jak interpretacja subtelnych niuansów i kontekstu, które na razie są domeną ludzi. Technologia ta nie jest doskonała i wciąż może zawodzić, ale jej właściwe wykorzystanie może znacząco usprawnić pracę w branży, przynosząc konkretne korzyści finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Youtube works

YouTube Works Awards: w poszukiwaniu najkreatywniejszych kampanii

Zwiększenie współczynnika konwersji

12 kluczowych strategii na zwiększenie współczynnika konwersji w handlu elektronicznym