w

Świat widziany oczami właścicieli lokalnych biznesów [seria podcastów Allegro]

Świat widziany oczami właścicieli lokalnych biznesów [seria podcastów allegro]

Podcastem na spacer po Sopocie, Poznaniu, Chrzanowie i Wojnowie. Zobacz świat widziany oczami właścicieli lokalnych biznesów. Odkrywaj klimatyczne lokale, nieznane miejsca w Polsce bez wychodzenia z domu. Allegro zaprosiło przedsiębiorców z całego kraju do stworzenia cyklu wirtualnych spacerów w formie podcastów, z narratorem – aktorem Leszkiem Lichotą.

Trwająca pandemia bez wątpienia wpływa na codzienność każdego z nas. Z pozoru błahe rzeczy,  jak ulubiona kawa złapana w drodze do pracy, czy wizyta w studyjnym kinie stały się luksusem, na który w obecnych warunkach nie można sobie pozwolić. W ciężkiej sytuacji znalazły się też firmy, które praktycznie z dnia na dzień musiały zamknąć swoją działalność – szczególnie lokalne knajpki czy punkty turystyczne. Allegro wspiera przedsiębiorców działających na platformie i ułatwia firmom handlowym rozpoczęcie działalności w e-handlu. Niestety nie wszystkie przedsiębiorstwa mają możliwość przeniesienia swoich usług do internetu i pozostaje im oczekiwać na powrót klientów.

Dlatego Allegro stworzyło cykl podcastów, do przygotowania których zaprosiło lokalnych przedsiębiorców z całej Polski. To nierzadko osoby zaangażowane w życie lokalnej społeczności. Narrator – aktor Leszek Lichota – poprowadzi słuchaczy wirtualną trasą wyznaczoną przez właścicieli małych firm po miejscach, do których nie zabrałby ich żaden przewodnik. 

Oto pierwsi bohaterowie cyklu “Podcastem na spacer”:

  • Marta i Piotr, czyli para przyjaciół, która wspólnie otworzyła i prowadzi restaurację SEZON na poznańskich Jeżycach. W trakcie swojego spaceru podpowiadają jak trafić na najlepszy targ w dzielnicy i gdzie ogląda się najlepsze spektakle i filmy.

  • Joanna, właścicielka sopockiego Arthotelu Lalala, który prowadzi już nieprzerwanie od 14 lat. Podczas spaceru zdradza nam historię Hipodromu i opowiada skąd przy dobrej pogodzie zobaczyć można Półwysep Helski w pełnej krasie.

  • Aleksander to najmłodszy stażem przedsiębiorca z naszego cyklu, od 2019 roku ze swoją ukochaną prowadzi azjatycką restaurację “Pho You” w Chrzanowie. Opowiedział o pierwszej w Polsce fabryce lokomotyw, ogrodzie geologicznym i Polaku, który Azjatów uczył gotować.

  • Daria, która wraz z rodziną prowadzi Rybacką Chatę w Wojnowie zdradzi, gdzie w Polsce mieszkał książę holenderski, jak są kultywowane tradycje rybackie i czym są “kolacje czwartkowe” znane w całym województwie. 

Zbliża się długi weekend majowy. Niestety nie będzie przypominał majówek, jakie znamy. O podróżach możemy na razie zapomnieć. Dlatego “Podcastem na Spacer” może być świetnym remedium na tę sytuację. Wystarczy zamknąć oczy i na 10 min pozwolić oprowadzić się po urokliwych uliczkach Poznania czy Katowic. Możemy spróbować poczuć smaki i zapachy miejscowych kawiarni lub przypomnieć sobie jak przyjemnie przesiadywało się pod ich markizami. Chcemy dać słuchaczom dozę inspiracji, by po zniesieniu ograniczeń mogli już osobiście wybrać się w te miejsca i spędzić miło czas. Dla firm, które zaprosiliśmy do projektu to dodatkowa reklama, która powinna przełożyć się na zwiększone zainteresowanie klientów. Dla Allegro to okazja stworzenia kolejnego niekomercyjnego,  społecznie odpowiedzialnego projektu.  – mówi Adam Szałamacha Brand Manager z Allegro.

Na podcastemnaspacer.allegro.pl dostępne są już cztery odcinki wirtualnych przechadzek. Seria składa się z dziesięciu spacerów, kolejne pojawią się na stronie już 4 maja. Podcasty dostępne są również na platformie Spotify.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowy format vogue. Pl – #majowkazvogue

Nowy format Vogue.pl – #majowkazvogue

Gosport pomaga

GO Sport wspiera domy dziecka