w

Szukaj wielu na Allegro – jak znaleźć najlepsze oferty w mgnieniu oka?

Szukaj wielu na allegro
Szukaj wielu na Allegro

Allegro Szukaj wielu to funkcja, dzięki której kupujący może błyskawicznie wyszukać sprzedawców oferujących kilka interesujących go w danym momencie produktów. Tym samym, znacząco przyspiesza i ułatwia proces kupowania na portalu. Choć przynosi korzyści głównie kupującym, warto się jej przyjrzeć również jako sprzedawca. Ostatecznie prowadzi bowiem do zwiększenia konwersji.

Na czym polega funkcja szukaj wielu na Allegro?

Być może zdarzyło Ci się już szukać różnych produktów na Allegro podczas pojedynczych zakupów. Czy nie byłoby wspaniale zamówić wszystko u jednego sprzedawcy? Jeśli zależy Ci na złożeniu jednego zamówienia, zamiast kilku u różnych sprzedających, zwróć uwagę na funkcję szukaj wielu na Allegro. Dzięki niej błyskawicznie wyselekcjonujesz jedynie te sklepy, które oferują wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz. Co więcej, szukaj wielu Allegro wyświetli Ci oferty na listingu ze wspólną ceną. Możesz zatem uszeregować je według wybranych kryteriów – wartości lub popularności – i wybrać zestaw, który będzie Ci najlepiej odpowiadał.

Jak używać funkcji Allegro szukaj wielu?

Allegro szukaj wielu to funkcja, z której może skorzystać każdy użytkownik Allegro robiący zakupy z poziomu komputera (na ten moment opcja nie jest dostępna dla osób korzystających z aplikacji Allegro na smartfona). Znajdziesz ją w pasku wyszukiwania przedmiotów – ma formę podświetlonego napisu. Gdy na niego najedziesz, Twoim oczom ukaże się okno działające jak zwyczajna wyszukiwarka. 

Wpisz nazwy poszukiwanych produktów. Pamiętaj jednak, aby umieścić je w osobnych rubrykach. Jeśli szukasz więcej niż dwóch towarów, dodaj kolejny produkt  (możesz wyszukać maksymalnie pięć!), klikając w plusik. Gdy skończysz tworzyć listę zakupów, wciśnij pomarańczowy przycisk wyszukiwania. Po chwili portal wyświetli Ci dostępne opcje. Jak widzisz, funkcja Allegro szukaj wielu jest nie tylko praktyczna, ale także bardzo łatwa w użyciu. 

Dlaczego warto korzystać z opcji szukaj wielu na Allegro?

Opcja wyszukiwania produktów u jednego sprzedawcy ma wiele zalet. Przede wszystkim ułatwia robienie zakupów tym osobom, które w danym momencie potrzebują więcej niż jednego produktu. Szukaj wielu Allegro ukazuje poszukiwane towary w formie zestawów z łączoną ceną, co pozwala na szybkie podjęcie decyzji. 

To jednak nie koniec zalet Allegro szukaj wielu. Równie ważne jest skrócenie czasu potrzebnego na zakupy. Dzięki automatycznemu wyszukiwaniu wielu produktów nie musisz ręcznie porównywać asortymentów różnych sprzedawców. Ostatnią, ale nie najmniej ważną, korzyścią jest bez wątpienia otrzymanie wszystkiego w formie pojedynczego zamówienia. Jeśli nie posiadasz Allegro Smart, ograniczysz w ten sposób koszty wysyłki. Niemniej, takie rozwiązanie z pewnością ucieszy również uczestników sztandarowego programu Allegro – w końcu kto lubi czekać na poszczególne elementy swojego zamówienia? 

Allegro szukaj wielu z perspektywy sprzedającego

Funkcja Allegro szukaj wielu bezpośrednio nie przekłada się na zwiększenie sprzedaży w danym sklepie. Może mieć jednak wpływ na podniesienie wartości średniego koszyka zakupowego – w końcu służy do wyszukiwania i kupowania wielu produktów naraz. Warto zatem dołożyć starań, aby działała jak najlepiej. Ostatecznie, dostosowanie swoich ofert do algorytmu Allegro nie będzie wymagać od Ciebie wiele wysiłku, a może pomóc Ci w budowie satysfakcjonującej wartości sprzedaży.

Aby ułatwić kupującym wyszukiwanie Twoich produktów za pomocą Allegro szukaj wielu, zadbaj o poprawne tytuły. Działanie omawianej funkcji opiera się na prawidłowych nazwach produktów. Jeśli zatem Twoje oferty będą właściwie tytułowane (a więc w zgodzie z regulaminem Allegro), najprawdopodobniej zaczną częściej wyświetlać się na listingu generowanym przez szukaj wielu na Allegro. Co to jednak znaczy „właściwy tytuł”? Chodzi przede wszystkim o nazywanie ofert w taki sposób, aby faktycznie oddawały to, czego dotyczą – bez niepotrzebnych informacji (przykład dobrego tytułu: „Świeca zapachowa Goose Creek Staying Home duża 680g 75 h palenia”).  

Co jeszcze możesz zrobić jako sprzedawca, aby oferty wyświetlały się w Allegro szukaj wielu?

Osoby korzystające z Allegro szukaj wielu, poszukują określonych produktów. Najczęściej są to książki, narzędzia oraz kosmetyki. Jeśli Twój asortyment opiera się na takich towarach, dołóż wszelkich starań, aby go rozszerzyć. Oferuj wszystkie tomy z serii oraz możliwie wiele książek danego autora. W przypadku narzędzi i akcesoriów do majsterkowania postaw na szeroki zakres parametrów. Dla drogerii internetowej na Allegro szczególnie ważne będzie natomiast posiadanie wielu produktów danej marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udział kobiet w reklamie

Udział kobiet w reklamach rośnie, ale to jeszcze wcale nie przesądza o pozytywnych zmianach – raport CreativeX

Gen z

Gen Z: ponad 66% młodych Polaków korzysta z programów lojalnościowych przynajmniej raz w miesiącu