Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

To nie jest fajka. Kampania WWF na rzecz zagrożonych gatunków

18 lipca w Zatoce Sztuki w Sopocie ruszy wystawa inspirowana obrazem René Magritte’a „To nie jest fajka”. Wykorzystane podczas pokazu kreacje zwracają uwagę na problem nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami zwierząt.

Inspiracją wystawy jest obraz René Magritte’a „Ceci n’est pas une pipe” (To nie jest fajka), który rozpoczął dyskusję o tym, że czym innym jest wyobrażenie o przedmiocie, a czym innym prawda o nim. Na wystawę składają się fotografie Filipa Żołyńskiego, przedstawiające przedmioty wykonane z zagrożonych gatunków zwierząt.

– Polscy turyści często przywożą z zagranicznych wakacji pamiątki wykonane z materiałów pozyskanych z ginących gatunków – mówi Paweł Średziński z WWF Polska. – Takich przedmiotów służby celne znajdują w bagażach podróżnych nawet kilkanaście tysięcy rocznie. Ta liczba dowodzi skali problemu. Wśród skonfiskowanych „eksponatów” znajdują się m.in. kość tygrysa, czy noga słonia. Coraz większym problemem staje się też Tradycyjna Medycyna Azjatycka i jej produkty, często wykonane z zagrożonych gatunków zwierząt. Turyści powinni zdać sobie sprawę, że kupując przedmioty z zagrożonych gatunków zwierząt stają się przestępcami. Polskie prawo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności za posiadanie takich pamiątek – dodaje Średziński.

Autorem pomysłu jest Agnieszka Węglarska, zdjęcia wykonał Filip Żołyński, a kampanię przygotowała agencja Lemon Sky JWT.

Wystawa potrwa do 31 sierpnia. Jesienią wybrane projekty będzie można zobaczyć w kampanii prasowej.

To_nie_jest_fajka_butelka

To_nie_jest_fajka_torba

To_nie_jest_fajka_portfel

To_nie_jest_fajka_okulary

To_nie_jest_fajka_fajka

To_nie_jest_fajka_torebka

źródło: mat. pras.

program afiliacyjny