w

Top 10 aplikacji w grupie wiekowej 25-34

Osoby w wieku 25-34 lat to intratna grupa docelowa dla reklamodawców. Jak wynika z badania Mobience – spośród osób instalujących aplikacje zakupowe na system Android, to właśnie użytkownicy pomiędzy 24 a 34 rokiem życia są nimi najbardziej zainteresowane (44%).

Najchętniej korzystali z aplikacji Allegro (47%). Na drugim miejscu listy znalazła się aplikacja OLX (43%). Na kolejnych miejscach – portal społecznościowy Facebook (39%), komunikator Skype (39%) oraz Messenger (37%). Wszystkie okazały się popularniejsze od GG (30%). Na uwagę zasługują również aplikacje dotyczące rozkładów jazdy komunikacji miejskiej. Z Jak dojadę, skorzystało 33% użytkowników w danej grupie wiekowej. Aplikacja ta zapewnia szybki dostęp do wyszukiwarki połączeń transportem publicznym. Z Aplikacji Mobile MPK skorzystało natomiast 28%.

grafika_mobience

Top 10 aplikacji w grupie wiekowej 25-34

1. 47% Allegro

2. 43% OLX

3. 39% Facebook 4. 39% Skype

5. 37% Messenger

6. 36% Cleanmaster

7. 33% Jakdojadę

8. 32% Avast

9. 30% GG

10. Mobile MPK 28%

Użytkownicy w grupie wiekowej 25-34 często korzystają również z aplikacji bankowych (46%), co również przekłada się na ich możliwości zakupowe – mobilne. Podsumowując, jest to najbardziej otwarta grupa wiekowa zarówno na zakupy jak i transakcje bankowe przy użyciu urządzeń mobilnych. Co ciekawe, ogólnie – mężczyźni równie ochoczo użytkują aplikacje zakupowe (53%), co kobiety (47%).

Dane pochodzą z aplikacji badawczej Mobience udostępnionej przez agencję Spicy Mobile. Aplikacja służy lepszemu poznaniu zasad kierującymi środowiskiem urządzeń mobilnych. Użytkownicy bezpłatnie instalując aplikacje na swoim telefonie/tablecie dołączyli do panelu badawczego, mając tym samym realny wpływ na rozwój Internetu.

Źródło: mat. pras.

content marketing i video. 6 sposobów na świetne materiały 2

Content marketing i video. 6 sposobów na świetne materiały

nie zapomnij! dzień matki i dzień dziecka w kampaniach e-mail marketingowych 3

Nie zapomnij! Dzień Matki i Dzień Dziecka w kampaniach e-mail marketingowych