w

Vogue Polska i Łowiczanki z Chicago

Vogue wrzesień

Kolekcje największych domów mody, wietrzne miasto, polska top modelka i polonijny zespół ludowy.

3 dni, które ekipa Vogue Polska spędziła w Chicago, zaowocowały niepowtarzalną sesją okładkową, filmem, wywiadami i odczarowaniem stereotypu Polonii za oceanem. Monika Jac Jagaciak w obiektywie Zuzy Krajewskiej i towarzystwie Zespołu Polonia Polish Folk & Dance Ensemble Of Chicago twarzą październikowego numeru Vogue Polska. Na rynku już 12 września.

Fajnie mi się myśli w Chicago – wyznaje Monika Jac Jagaciak w rozmowie z „Vogue Polska”. Twierdzi, że odkąd tu mieszka podjęła więcej ważnych decyzji dotyczących swojej przyszłości niż w Nowym Jorku. W wietrznym mieście żyje się spokojniej, a Jac, która pracę w branży mody zaczęła w wieku 13 lat od kampanii Hermesa dobrze wie, co oznacza wyścig szczurów. W swojej ponad dziesięcioletniej karierze była na okładkach najbardziej liczących się magazynów mody, chodziła w pokazach Alexandra McQueena, Versace i Diora. Stawała przed obiektywem samej Annie Leibovitz. Teraz jednak szuka prawdy i w rozmowie z „Vogue Polska” wielokrotnie podkreśla swój niesmak do ułudy, którą w dzisiejszych czasach potęgują media społecznościowe.

 

Vogue

Dla prawie miliona Polaków Chicago stało się domem. Mimo że mieszkają za oceanem, nie zapomnieli o swoich korzeniach. Noszą Polskę w sobie i przekazują ją swoim dzieciom. Spotkaliśmy i sfotografowaliśmy m.in. Olę McLees, politolożkę i absolwentkę Oxfordu, Małgorzatę Kot, dyrektor zarządzającą Muzeum Polskiego w Ameryce, Mirę Horoszowski, założycielkę firmy Mira Couture oraz Bożenę Zweig, która zasiada w zarządzie chicagowskiej Orkiestry Symfonicznej im. Ignacego Paderewskiego.

Bohaterkami naszego październikowego numeru zostały także modelki Mody Polskiej oraz projektant legendarnej polskiej marki, Jerzy Antkowiak. Na specjalnej sesji tuż przed wystawą poświęconą Modzie Polskiej gościliśmy mistrza i jego muzy. Modelki Antkowiaka to dziś wyjątkowe, piękne ale i silne kobiety. Na planie spotkały się m.in. Anna Starak, Małgorzata Niemen, Elżbieta Grabacz i Bogna Sworowska. Wystawę „Jerzy Antkowiak. Moda Polska” będzie można podziwiać od 6 października w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

W sekcji autoportret Paweł Smoleński rozmawia z kolei Leylą Elsanovą, która wraz z rodziną uciekła przed wojną z Groznego do Warszawy. W Polsce mieszka już 18 lat i pomaga innym uchodźcom stać się warszawiakami, a innym warszawiakom próbuję ułatwić współżycie z uchodźcami. Szefowa działu reportażu, Hanna Rydlewska spotkała się natomiast z Sokołem, czyli Wojtkiem Sosnowskim. Ewelina Dziewiela przygląda się nowym talentom w świecie mody, a także mikroinfluencerom, którzy mają coraz większy wpływ na to, co kupujemy. W nowym numerze magazynu Anda Rottenberg odwiedziła Agnieszkę Holland w jej położonym na malowniczych wrzosowiskach domu.

Październikowy numer Vogue Polska zadebiutuje na rynku 12 września. Premierze magazynu towarzyszyć będzie kampania oparta o specjalnie wyprodukowany w Chicago spot autorstwa Barta Pogody. Kolejny, listopadowy numer już 10 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamówienia z nike. Com wysyłane w pudełkach od 180heartbeats

Zamówienia z nike.com wysyłane w pudełkach od 180heartbeats

Kultowa reklama ikea - lampa doczekała się sequela

Kultowa reklama IKEA – Lampa doczekała się sequela