Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Amazon bezkonkurencyjny wśród producentów e-czytników

Czytniki e-booków to urządzenia, które pozwalają zmieścić obszerną biblioteką w jednym, lekkim i poręcznym urządzeniu. Z możliwości posiadania ulubionych książek zawsze pod ręką skorzystało już wielu Polaków, ale jak dowodzi infografika przygotowana przez Porównywarkę Cen Okazje.info – grono osób korzystających z tego typu urządzeń nadal systematycznie się powiększa.

Wysokie ceny książek papierowych oraz perspektywa znaczącego obciążenia, jakim bywają dla codziennego, podręcznego bagażu to powody, dla których coraz częściej decydujemy się na wybór wydań elektronicznych. Wraz z popularnością e-booków rośnie również zainteresowanie czytnikami. Jak pokazują dane zebrane przez analityków Okazje.info, urządzeń tego typu poszukuje prawie 50% Internautów więcej niż w roku ubiegłym.

Analiza przeprowadzona przez Porównywarkę pozwala zaobserwować, jakimi kryteriami Polacy kierują się podczas zakupu e-czytnika. Najważniejsze okazały się: marka urządzenia – istotna dla blisko 57% konsumentów oraz jego cena, będąca filtrem wybieranym przez 20% użytkowników. Pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych producentów czytników zajął Amazon, wybierany przez 88% osób, odwiedzających tę grupę produktową. Na kolejnych miejscach podium znaleźli się PocketBook – z wynikiem 3,63% oraz Prestigio, generujący 2,72% odsłon.

Również wśród 10 top produktów tej kategorii, palma pierwszeństwa przypadła w udziale czytnikom marki Amazon, które uplasowały się kolejno na 1, 2 i 7 miejscu. – Główną przyczyną tak znaczącego zainteresowania produktami Amazona jest wyjątkowo korzystny stosunek jakości do ceny. Ergonomiczna konstrukcja, ponadprzeciętna szybkość działania, wyświetlacz o bardzo dobrych parametrach, błyskawiczne łącze WIFI, czy dostęp do księgarni KindleStore i jej oferty e-booków, obejmującej ponad 800 tysięcy tytułów, to tylko niektóre z zalet czytników Kindle – flagowej serii tej marki. – mówi Bartłomiej Adel Vent, specjalista Okazje.info.

By zapoznać się ze wszystkimi preferencjami użytkowników i pełną listą top produktów zapraszamy do lektury infografiki „Czytniki e-booków 2013”.

źródło: mat. pras.

program afiliacyjny