w

Co powinna mieć nowoczesna platforma B2B?

Platforma b2b

Postępująca cyfryzacja wszystkich technologii ma swoje odzwierciedlenie również w sferze handlowej. Dzisiejsze zakupy nie są już dokonywane najczęściej w sklepach stacjonarnych ani poprzez kontakt telefoniczny, ale za pośrednictwem komputera. Aby przyczynić się do rosnącej liczby zamówień, systemy informatyczne muszą dostosować się do przepływu ogromnych ilości transakcji w mniej niż kilka milisekund. Firmy mają więc za zadanie stworzyć sprawnie funkcjonującą ze sobą sieć połączeń, między nimi a pośrednikami.

Rozwiązania dla firm w oparciu o sklep internetowy B2B

Coraz częściej na rynku przedsiębiorcy stosują dla swoich działalności specjalny model B2B, pozwalający utrzymywać sprawne relacje handlowe między nimi a swoimi kontrahentami.

Zasada działania takowych systemów jest bardzo prosta. Polega w przykładzie, na kontrolowaniu dostarczania towaru przez hurtowników, dowożenia ich przez transporterów w odpowiednie miejsce oraz przyniesieniu ich kurierami do kupujących.

Aby wszystko to działało dobrze, sklep internetowy B2B powinien posiadać odpowiednią platformę, która ułatwi mu kontrolę procesów oraz zautomatyzuje działania, które wcześniej musiał wykonywać ręcznie.

Nowoczesna platforma B2B, wymagania podstawowe

Oprócz wspomnianej na początku cyfryzacji usług same komputery też powoli przestają mieć najważniejsze znaczenie podczas prowadzenia biznesu. Coraz częściej przeglądając strony internetowe, używa się do tego zadania telefonu, który jest poręczniejszy i łatwiejszy w obsłudze.

Oznacza to, iż standardem w dzisiejszych platformach musi być przede wszystkim dla przedsiębiorców swobodny i łatwy dostęp do korzystania z technologii za pomocą Internetu z dowolnego miejsca, w którym aktualnie się znajdują. Jeżeli więc platforma nie posiada wbudowanej obsługi urządzeń mobilnych, oznacza to, iż jej projektanci nie za bardzo znają się na najnowszych trendach.

Oprócz tego drugą ważną rzeczą jest także pulpit, dostępny do personalizacji, dla każdego klienta. Wszyscy mają swoje firmy i wygody śledzenia bieżących zmian. Aby platforma pozostawała łatwa w obsłudze, musi posiadać customizację okienek z informacjami, jakie będą pojawiały się na ekranie.

Sklep B2B, który pokocha każdy użytkownik

Znając już podstawowe założenia, które powinny znaleźć się na każdej platformie, można następnie zastanowić się, co wyróżnia systemy nowoczesne, dopasowane do dzisiejszych trendów dla użytkowników.

Analityka hurtowników i producentów

W nowoczesnych platformach nie może zabraknąć specjalnych tablic, z informacjami analitycznymi o sytuacji produktów bądź usług dla przedsiębiorców, którzy współpracują z danymi działalnościami. Niekiedy też dosyć przydatny może okazać się wykres, zawierający łatwe na pierwszy rzut oka dane do odczytania.

Łatwo porównywalna z innymi platforma hurtowa

Podczas przeprowadzanych analiz na platformie, osoba odpowiedzialna za kierowanie całym przedsięwzięciem może mieć chęć szybkiego zamówienia wybranego towaru, szczególnie gdy zauważy, że na dany produkt mogła zostać nałożona atrakcyjna promocja.

Platforma taka musi więc dawać łatwy dostęp do sprawdzenia, czy dana hurtownia internetowa zawiera ceny mniejsze od innych posiadaczy tych samych ofert, a także łatwość zakupu tego, czym przedsiębiorca jest zainteresowany.

Aktualności w obserwowanych kategoriach

Sklepy i producenci dosyć często mogą wypuścić nową wersję produktu, który akurat ma szansę znajdować się obecnej ofercie danego przedsiębiorcy. Aby miał on, wobec tego zawsze jak najszybszą informację o pojawiających się aktualnościach z wybranych przez siebie wcześniejszych kategorii, w platformie takowej powinien znajdywać się specjalny panel, na którym będą na bieżąco aktualizowały się informacje, dostarczane prosto od danego współpracownika.

Hurtownia internetowa z dostępem do magazynów

Posiadanie produktów fizycznych wymaga odpowiednio dużego miejsca bądź miejsc do ich sprawnego składowania i wysyłania dalej.

Aby śledzić pozostałą jeszcze ilość wolnego miejsca bądź wiedzieć, iż w niektórych placówkach wszystko zostało aktualnie przeładowane, platforma B2B powinna udostępniać specjalny podgląd dla przedsiębiorcy, szczególnie takiego, który operuje dużymi dostawami w ciągu całego dnia.

Hurtownie powinny za pomocą platformy na podstawie danych dostawać także jasny sygnał, iż aktualnie wysyłany towar musi zostać przywieziony w inne miejsce, co będzie bardzo pomocne w zaoszczędzeniu czasu przy zapobieganiu niepotrzebnych konfliktów ze współpracownikami.

Wiele platform dostępnych dla każdego

Każdy przedsiębiorca posiada własne wymagania, każdy potrzebuje innych rozwiązań. Mimo wszystko obecne platformy muszą spełniać podstawowe standardy, umożliwiające sprawną pracę podczas ciągłego rozwoju danej firmy. Takowe posiada, chociażby oferta od CStore zawierająca większość wymienionych w artykule rzeczy i pełną ofertę przeczytacie na stronie www.CStore.pl/sprzedaz-hurtowa-b2b/

Nie da się ukryć, że usług oferujących sklepy B2B z roku na rok powstaje coraz więcej; na szczęście jest to dobra wiadomość dla przyszłych zarządców firm, gdyż dzięki obecnej sytuacji będą mogli wybrać rozwiązanie, które zostanie najlepiej przystosowane do ich indywidualnych potrzeb.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Efektywne kampanie

Nowy sposób na efektywne kampanie w prasie

Jak zostać copywriterem

Jak zostać copywriterem?