w

Drzewa Życia w nowej kampanii LUX MED

We wrześniu wystartowała wizerunkowa akcja sieci prywatnej opieki zdrowotnej LUX MED, oparta o niestandardowe działania wykorzystujące innowacyjne nośniki informacyjne. Kampanię przygotowuje agencja Biuro Podróży Reklamy.

Do zadań agencji należy stworzenie strategii i konceptu kreatywnego, a następnie jego realizacja. Agencja odpowiada ponadto za obsługę akcji w zakresie działań media relations oraz za stworzenie materiałów podsumowujących akcję w formie video oraz popularyzację tych materiałów na YouTube.

Koncept kampanii oparty jest o niestandardowy nośnik jakim są minibillboardy, będące odwzorowaniem tradycyjnych billboardów, pomniejszone w skali 1:12, z zachowaniem wszystkich szczegółów. Część może wyjść poza granice Polski, ponieważ w planie jest włączenie innych placówek z grupy Bupa, do której należy LUX MED.

4

5

Drzewo

2

3

1

Zasięg kampanii to ponad 130 niestandardowych nośników OOH w 8 różnych lokalizacjach w Polsce. Idea akcji łączy nazwy planów medycznych LUX MED z gatunkami drzew. Są to takie gatunki drzew jak: dąb, brzoza, jarzębina, orzech, jodła, sosna, platan. Każdy nośnik nawiązuje do innego gatunku drzewa, na przykład billboard z informacjami o planie medycznym „Dąb”, stanie pod dębem, a „Jarzębina” pod jarzębiną. Akcja ma charakter informacyjno-edukacyjny. Sposób w jaki zostały stworzone minibillboardy, oraz informacje na nich umieszczone ma intrygować i zachęcić użytkowników do interakcji. Kampania będzie trwała miesiąc, od 22 września do końca października 2014.

– Zdecydowaliśmy się na tego rodzaju niestandardową kampanię, aby poruszyć wyobraźnię naszych odbiorców i mediów. Przekornie wykorzystaliśmy świat mikro, żeby przypomnieć, co w życiu powinno być wielkie i ważne, czyli nasze zdrowie – mówi Marzena Kowalska – Dyrektor Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej LUX MED Sp. z o.o.

W ramach kampanii przeprowadzona została sesja zdjęciowa we współpracy z duetem artystycznym Minimondo (www.mini-mondo.eu) – specjalistkami od mikro świata. Zdjęcia prezentują figurki przygotowane przez artystki i stanowią niestandardowy sposób zainteresowania kampanią.

Kampania zostanie podsumowana produkcją video, która będzie emitowana na YouTube.
Całość kampanii wspierana jest przez patronów medialnych: Wirtualna Polska, Fundacja Gaja, oraz serwisy: Palapa, Purpose, Lubię Drewno.

Za realizację kampanii odpowiada Maciej Mazur – Project Manager agencji Biuro Podróży Reklamy. Koncept kampanii został opracowany przez Roberta Sosnowskiego (Managing Director).

Po stronie klienta, kampanię nadzoruje Magdalena Trzcińska, Koordynator Projektów Marketingowych i Maciej Kuźma, Manager Marketingu Produktów LUX MED Sp. z o. o. Jest to już drugi niestandardowy projekt marketingowy realizowany przez Biuro Podróży Reklamy dla LUX MED.

Źródło: mat. pras.

Mieszkaj, jak chcesz – fotografuje annie leibovitz

Mieszkaj, jak chcesz – fotografuje Annie Leibovitz

Mosqi. To i ing życie skalkulowali ubezpieczenie grupowe

MOSQI.TO i ING Życie skalkulowali ubezpieczenie grupowe