w

Idealna sylwestrowa playlista według użytkowników YouTube

Idealna sylwestrowa playlista według użytkowników youtube

Czym byłaby dobra impreza sylwestrowa bez odpowiedniej muzyki? W celu skompilowania najlepszej playlisty na ostatnią noc w roku, Sotrender, firma social media analytics postanowiła sięgnąć do zbiorowej mądrości internetu. Jak wyglądałaby idealna sylwestrowa playlista, gdyby stworzyli ją użytkownicy polskiego YouTube’a?

Na YouTube niepodzielnie królują dwa gatunki. Rap i disco polo. To przy nich Polacy chcą się najczęściej bawić i to one zdominowały playlistę. Znalazło się na niej aż piętnaście utworów hiphopowych – najczęściej spośród nich słuchany był singel kontrowersyjnego Gangu Albanii “Albański raj”. Wśród piosenek disco polo Polacy najczęściej słuchali “Przez Twoje oczy zielone” Akcentu.

Najpopularniejszą polską piosenką mijającego roku był jednak popowy utwór Sarsy, „Naucz mnie” z ponad 36 milionami wyświetleń. “Naucz mnie” pojawia się na playliście dwukrotnie – w wersji oryginalnej i jako parodia w wykonaniu komediowego duetu Letni, chamski podryw. „Pomidorowa” (bo taki tytuł nosi piosenka LCH) została obejrzana i wysłuchana ponad 17 milionów razy. Oprócz poznawania nowości, Polacy lubili wracać do znanych przebojów. W czołówce zestawienia znalazły się hity Donatana i Cleo, Bednarka, Weekendu, Luxtorpedy czy Perfectu.

Rozszerzona, czterdziestoutworowa playlista jest dostępna na kanale Sotrendera na YouTube

Przy kompilowaniu playlisty przyjęto następujące zasady: wykonawcy nie mogą się powtarzać, pod uwagę wzięto jedynie polskie kanały i polskich wykonawców oraz liczbę wyświetleń i kciuków w górę oraz w dół w okresie od 1 stycznia do 27 grudnia 2015 roku.

Infografika_podglad_v3

Kreatywność na facebooku: 5 praktycznych porad od marka d`arcy

Kreatywność na Facebooku: 5 praktycznych porad od Marka D`Arcy

Ci celebryci zarobili najwięcej