w ,

Jesteś zagrożonym gatunkiem

2012 Agency autorem kampanii WWF na COP24

Na czas trwającego właśnie w Katowicach szczytu klimatycznego ONZ COP24 pandę w logo WWF zastąpił zmieniający się wizerunek ludzkiej twarzy – to część edukacyjnej kampanii WWF Polska przygotowanej z 2012 Agency. Celem kampanii jest szerokie uświadomienia realnego zagrożenia ludzkiego gatunku w związku ze zmianami klimatycznymi.

Na potrzeby kampanii Agencja 2012 stworzyła wielokanałową komunikację, której sercem jest spersonalizowany manifest każdego, kto popiera ideę walki ze zmianami klimatycznymi spowodowanymi przez zanieczyszczenie środowiska. Do akcji dołączyło wielu dziennikarzy, celebrytów, aktywistów i zwykłych ludzi, występując w przygotowanych przez WWF koszulkach z własną twarzą. W ramach akcji powstała również strona internetowa https://cop.wwf.pl/pl, za pośrednictwem której każdy może zaangażować się w akcję tworząc własne logo kampanii WWF, podpisując petycję lub wysyłając mailowy apel do polskiego rządu.

https://youtu.be/XNXQJvLsytk

https://www.youtube.com/watch?v=XNXQJvLsytk&feature=youtu.be

Dodatkowo dzięki wsparciu firmy Ströer Media, partnera kampanii, w Warszawie pojawiły się kontekstowe nośniki OOH i ekrany w metrze, uświadamiające o powszechnym zagrożeniu związanym ze zmianami klimatycznymi. Istotną częścią kampanii jest edukacyjny film animowany, przygotowany we współpracy ze studio ColorOffOn. W kampanii szeroko wykorzystano również social media, direct mail, mapping, prasę i OOH – w tym skierowane do polityków komunikaty w Katowicach.

Partnerami 2012 Agency w kampanii dla WWF są: Ströer Media, Coloroffon, Papaya Films i Imago PR.

Czy polacy słuchają podcastów? Pierwsze badanie zjawiska podecastów

Czy Polacy słuchają podcastów? Pierwsze badanie zjawiska podecastów

Zwycięzcy drugiej edycji justbrief wyłonieni

Zwycięzcy drugiej edycji JustBrief wyłonieni